Trwa sezon urlopowy. Właściciele roślin doniczkowych stanęli przed dylematem – co zrobić by podczas urlopu rośliny nie uschły? Możemy poprosić o pomoc przyjaciela lub sąsiada, ale czy na pewno poradzą sobie z regularnym podlewaniem? Gardena oferuje w tym celu automatyczną konewkę, dzięki której możemy przestać się już tym martwić i zająć się wyłącznie urlopowym wypoczynkiem.

Automatyczna konewka Gardena

Fot. Gardena

Nawadnianie bez kranu

Na balkonie lub tarasie nie zawsze jest możliwy dostęp do kranu. Gardena w takim przypadku proponuje system automatycznego nawadniania dla roślin domowych zwany również automatyczną konewką. Rośliny będą nawadniane automatycznie zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem na wodę, nawet podczas naszej nieobecności.

Wygodne podlewanie roślin

automatyczna konewka marki Gardena

Fot. Gardena

W pełni automatyczny system nawadniania kropelkowego może nawodnić maks. 36 roślin doniczkowych. Wyposażony w pompę, która poprzez transformator z włącznikiem czasowym zostaje uruchomiona raz dziennie na 1 minutę i zasila rośliny wodą z pojemnika, w którym jest umieszczona. Poprzez sieć rozdzielników i przewodów nawadniających woda trafia tam, gdzie jest potrzebna. Aby uwzględnić różnice w zapotrzebowaniu na wodę różnych roślin, zastosowano tutaj 3 rozdzielniki o różnym wydatku wody, każdy z 12 wyjściami dla dokładnego jej dozowania – 15 ml, 30 ml i 60 ml na minutę. Gardena posiada też w swoim asortymencie specjalny model konewki dostosowany do roślin rosnących w skrzynkach balkonowych. „Regularne podlewanie jest najważniejszym  zabiegiem pielęgnacyjnym. Podczas urlopu lub dłuższej nieobecności nie musimy się już o to martwić, jeśli zaopatrzymy się w automatyczną konewkę Gardena lub automatyczną konewkę do skrzynek balkonowych. Automatyczne konewki będą się samoistnie włączały i wyłączały. Dodatkowo po dokupieniu do automatycznej konewki do skrzynek balkonowych czujnika wilgotność, konewka jest w stanie dostosować swoją pracę do zmieniających się warunków atmosferycznych oraz w sposób idealny nawodni nasze rośliny” – powiedział Jarosław Soboń, ekspert marki Gardena.