Fot. JALO

Produkty przeciwpożarowe JALO są kwintesencją skandynawskiego myślenia o wnętrzu, które ma być zarazem bezpieczne i piękne. Mając w domu zamontowane czujniki dymu Lento, a pod ręką koc gaśniczy, możemy poczuć się dobrze przygotowani na przykry wypadek z ogniem.

Czujnik dymu Lento

Bezpieczeństwo - produkty przeciwpożarowe Jalo

Fot. Jalo

Czy to na suficie siadła ćma? Nie, to czujnik Lento – awangardowy optyczny czujnik dymu autorstwa fińskiej designerki Pauli Suhonen. Produkt został nagrodzony nagrodą RedDot Design Award oraz Wallpaper Design Award. Dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, świetnie wpasuje się w każde wnętrze. Urządzenie pozwoli dostatecznie wcześnie ostrzec mieszkańców przez niebezpieczeństwem.

Czujnik można szybko i łatwo zainstalować dzięki dołączonej taśmie dwustronnej lub śrubom mocującym. Zamontowane zabezpieczenia pozwalają informować użytkownika o zużywającej się baterii lub uszkodzeniu czujnika. Cała powierzchnia czujnika działa jako przycisk do obsługi urządzenia, co znacznie ułatwia jest obsługę. 5 letnia gwarancja żywotności baterii (3 baterie litowe o napięciu 3V, zawarte w zestawie) gwarantuje niskie nakłady pracy przy konserwacji urządzenia – zaleca się jedynie czyszczenie go raz w roku. Urządzenie nie wymaga podłączenia do prądu. Jeden czujnik zabezpiecza powierzchnie do 60 m². Działa w temperaturach od 4 do 45 °C. Można go stosować w pomieszczeniach o wilgotności aż do 90%. Produkt poddany został testom i certyfikacji na terenie Unii Europejskiej.

Cena – 149,90 zł

Bezpieczeństwo - produkty przeciwpożarowe Jalo

Fot. Jalo

Koce gaśnicze

Bezpieczeństwo - produkty przeciwpożarowe Jalo

Fot. Jalo

Koc gaśniczy jest przydatny zarówno w firmie jak i podczas grilla, przy kominku, na kempingu oraz w kuchni. Kocem przykrywamy źródło ognia, a obrzeża dokładnie dociskamy do podłoża, dzięki czemu ograniczamy dostęp tlenu do palącego się materiału. Używając koca należy pamiętać, by przykrywać zarzewie ognia od swojej strony, aby uniknąć poparzenia. Koc może być również użyty do gaszenia palącego się ubrania lub pomóc okryć osobę opuszczającą miejsce zagrożenia. Służy jako podręczny sprzęt przeciwpożarowy. Przy pomocy koca gaśniczego można skutecznie tłumić mniejsze pożary obejmujące ubrania, pościel, garnki i patelnie.

Koce gaśnicze Jalo Helsinki zrobione są z włókna szklanego pokrytego akrylem. Tworzywo pokryte akrylem jest uznawane za skuteczniejsze od tradycyjnego materiału, z którego produkowane są tradycyjne koce gaśnicze. Wyjątkowy wzór z Muminkami autorstwa Tove Jannson świetnie wpiszę się w każde wnętrze

Cena – 174,90 zł.