Niemiecka firma założona w 1886 r. przez Roberta Boscha. Producent m.in. elektronarzędzi i akcesoriów do elektronarzędzi dla profesjonalistów i majsterkowiczów, techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, systemów zabezpieczeń, sprzętu gospodarstwa domowego. Obecnie to międzynarodowy koncern działający w 50 krajach, posiadający ok. 300 spółek zależnych. Główna siedziba firmy znajduje się w Gerlingen niedaleko Stuttgartu.
Pierwszym elektronarzędziem w ofercie firmy była wiertarka, która pojawiła się na rynku w 1932 r.
Firma Bosch jest obecnie jednym z największych producentów elektronarzędzi na świecie. W Polsce jest obecna od 1992 r. Zajmuje się sprzedażą części samochodowych, urządzeń diagnostycznych, sprzętu elektronicznego oraz elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel.

BOSCH

(zielony) Marka elektronarzędzi i akcesoriów dla majsterkowiczów oraz elektronarzędzi ogrodowych. Wybrane grupy elektronarzędzi Bosch (np. wiertarki udarowe) są obecnie produkowane w podziale na 3 linie: Easy, Universal oraz Expert. Linia Easy to sprzęt dla początkujących użytkowników, przeznaczone do wykonywania najprostszych prac. Charakteryzują się niewielkim ciężarem i formatem. Elektronarzędzia z linii Universal to nieco bardziej zaawansowane modele przeznaczone do wykonywania typowych prac domowych, także wymagających nieco większej mocy. Łączą wszechstronność i wydajność z kompaktowym formatem. Linia Expert obejmuje elektronarzędzia do wykonywania bardziej wymagających prac, które sprawdzą się także w mniej intensywnych zastosowaniach profesjonalnych. Mają one jeszcze większą moc niż te z grupy Universal, charakteryzują się także podwyższoną trwałością.

BOSCH PROFESSIONAL (niebieski) Marka wysokiej jakości profesjonalnych elektronarzędzi, urządzeń i osprzętu, należąca do firmy Robert Bosch GmbH. Elektronarzędzia z linii niebieskiej spełniają najwyższe wymagania użytkowników, dlatego od lat cieszą się doskonałą opinią. Cechą wspólną wszystkich narzędzi Bosch z linii niebieskiej są wysoka precyzja wykonania oraz maksymalna moc i wytrzymałość. Dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom produkty Bosch Professional przekonują także zaawansowaną technologią, komfortem i bezpieczeństwem użytkowania. Asortyment elektronarzędzi Bosch z linii niebieskiej obejmuje w zasadzie wszystkie możliwe grupy elektronarzędzi, narzędzi pomiarowych i urządzeń stacjonarnych oraz osprzęt potrzebny przy pracy tymi narzędziami i urządzeniami.