Moda na dachy z miedzi wynika z jednej strony z jej unikatowości i nieprzeciętnego wyglądu, a z drugiej z trwałości tego pokrycia. Dlatego właśnie to najczęściej stosowany materiał przy remontach dachów kościołów, miejsc użyteczności publicznej czy też wielkich rezydencji.

Takie rozwiązanie zapewnia im doskonały wygląd i niezwykłą trwałość niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na blachę płaską czy też na modne wariacje, czyli na przykład płytki dachowe w kształcie rybiej łuski lub rombu.

Piękny dach tylko z blachy miedzianej

Szlachetny materiał nadaje budynkom bardzo charakterystyczny wygląd. Jest również gwarancją trwałości poszycia dachowego na bardzo długie lata. Poza tym wśród zalet materiału http://www.krak-zinc.pl/ wymienić można to, że blacha miedziana nie wymaga żadnej konserwacji i nawet po kilkuset latach zachowa swoje fantastyczne właściwości i rewelacyjny wygląd. I właśnie dlatego jest wybierana do pokrycia dachów zabytkowych obiektów, jak i nowoczesnych budynków. Najpiękniejszy wygląd miedź zyskuje po naturalny pokryciu się patyną, która jest reakcją utlenienia na skutek różnych warunków atmosferycznych. Charakterystyczna ciemnobrązowa barwa, która z czasem zyskuje zielony odcień, pięknie zdobi każdy budynek.

Charakterystyczny materiał

Miedź jest jednym z częściej wykorzystywanych materiałów na dachy. Do takich instalacji wykorzystuje się blachy grubości 0,6mm, które umieszcza się na sztywnym poszyciu wyłożonym matą lub folią separacyjną. Dzięki temu ograniczamy możliwość reakcji miedzi z impregnatami czy też innymi chemicznymi substancjami. Poza tym koniecznie trzeba zwrócić uwagę na materiały, z który wykonane są inne użyte materiały. Niektóre z nich mogą być nieprzyjazne dla miedzi.

Kluczem do stworzenia atrakcyjnego i trwałego dachu z miedzi staje się więc znalezienie doskonałej jakości materiału oraz umiejętne ułożenie wszystkich elementów zgodnie ze sztuką dekarską. A to gwarancja tego, że nasz dach przetrwa na naszym domu nawet kilka kolejnych pokoleń, wyglądając po prostu zjawiskowo.