Artykuł sponsorowany

Dekoracje na stole wigilijnym to jedynie z pozoru nieistotne detale, które w istocie odgrywają zasadniczą rolę – pomagają wprowadzić domowników i ich gości w niezwykły, świąteczny nastrój. Jakie ozdoby warto umieścić na stole wigilijnym, by poczuć magię świąt? Prezentujemy kilka inspiracji, które będą pomocne podczas tworzenia dekoracji na stół wigilijny i zachwycą gości.

Dekorowanie wigilijnego stołu

Fot. Krosno

W ciepłym blasku świec

Na eleganckim stole wigilijnym nie może zabraknąć świec. Ich ciepłe światło wprowadza intymny, wyjątkowy nastrój, który zarezerwowany jest dla naprawdę wyjątkowych chwil. Do świątecznych aranżacji najlepiej wybierać egzemplarze kremowe lub białe, które mają łagodną barwę i nie przytłoczą całej kompozycji. Do udekorowania stołu wigilijnego można użyć małych tealightów, które, umieszczone w klasycznym, szklanym świeczniku na wysokiej nodze, pomogą stworzyć subtelną, świąteczną kompozycję. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie prostych świeczników z wysokim, lekko rozchylonym kloszem. Można w nich umieścić nie tylko średniej wielkości świeczkę, ale też inne elementy, jak chociażby ozdobne kamienie czy choćby szyszki, spryskane srebrnym, lśniącym  sprayem. To prosty sposób na stworzenie eleganckiej dekoracji. Świeczniki, które idealnie sprawdzą się na świątecznym stole, można znaleźć tutaj: https://sklep.krosno.com.pl/43-kategorie-swieczniki.

Naturalne piękno

Święta kojarzą się przede wszystkim z choinką. Leśne akcenty można wykorzystać nie tylko w salonie, dekorując drzewko, ale też przy wystroju stołu wigilijnego. Żeby stworzyć niebanalny stroik, wystarczy kilka gałązek świerku i małe światełka typu LED. Soczystozielony, aromatyczny świerk, ułożony na środku stołu, bez trudu wprowadzi do domu magię świąt. Żeby jeszcze bardziej efektownie się prezentował, można go udekorować lampkami LED o mlecznej lub żółtej barwie. Warto do tego celu zastosować światełka zasilane bateriami, których będzie można użyć w dowolnym miejscu, bez obaw o dostęp do gniazdka zasilania. Tak ozdobiony stół wigilijny będzie zachwycał finezyjnymi, a jednocześnie tradycyjnie świątecznymi ozdobami.

Korzenne aromaty

Za dekorację stołu wigilijnego mogą posłużyć nie tylko wyszukane stroiki czy świece, ale też świąteczne wypieki. Korzenne ciasteczka, pyszne pierniki, apetycznie wyglądający makowiec czy rozpływający się w ustach sernik z rodzynkami to słodkości, których wyjątkowy aromat unosi się w całym domu. Można nimi także udekorować wigilijny stół. Żeby całość elegancko się prezentowała, warto do tego celu użyć klasycznej, szklanej patery z kloszem, takiej jak w tym sklepie: https://sklep.krosno.com.pl/27-kategorie-patery. Jej przezroczysta, okrągła forma, umieszczona na solidnej nodze, idealnie wyeksponuje apetycznie wyglądające smakołyki. Z kolei klosz, pozwoli na dłużej zachować świeżość i wyjątkowy smak świątecznych frykasów.

Wystrój wigilijnego stołu powinien być subtelny i ciepły. Wszystko po to, by wprowadzał do domu magię świąt i pomógł gościom poczuć klimat tego niezwykłego czasu. Za dekoracje świąteczne mogą posłużyć świece, gałązki świerku, a nawet słodkie wypieki. Każda z inspiracji, uzupełniona o klasyczne szkło sprawi, że stół wigilijny będzie wyglądał elegancko i wyjątkowo.

Dekorowanie wigilijnego stołu

Fot. Krosno