Planując kupić nieruchomość w Krakowie warto wiedzieć, że skontaktowanie się deweloperem to dobry sposób na to, by takowa inwestycja została zrealizowana bez żadnych problemów.

Co dokładnie robią deweloperzy budowlani?

Najpierw spójrzmy na rolę dewelopera w odniesieniu do nowej nieruchomości. Deweloper jest pierwszą osobą, która może sobie wyobrazić, jak będzie wyglądać nieruchomość z mieszkaniami. To właśnie deweloper budowlany tworzy wizję całej nieruchomości.

Deweloperzy kupują ziemię i przygotowują ją na budowę – te działania obejmują:

  • Uzyskanie niezbędnych zezwoleń
  • Określenie działek budowlanych
  • Wprowadzanie kanalizacji
  • Uruchamianie linii elektrycznych
  • Zapewnienie dostępu do wody
  • Konstruowanie dróg i krawężników
  • Pracę z architektami przy projektowaniu budynków

Krótko mówiąc, deweloper budowlany wszystko przygotowuje pod to, aby rozpocząć budowę. Może to być długotrwały proces, ale przecież budownictwo mieszkań w Krakowie zawsze powinno się wiązać z długoterminowym obrazem inwestycji. Deweloper sprzedaje ziemię budowniczemu lub wynajmuje budowniczego, aby zbudować swoją wizję.

Co robią firmy budowlane?

Zwykle kupują gotową część od dewelopera. Konstruktorzy działają jak producenci, mając za zadanie kupowanie materiałów i materiałów oraz sprzedaż nieruchomości tak szybko, jak to możliwe.

Firmy budowlane są odpowiedzialne za budowę budynków. Zarządzają budową, koordynują handlowców, współpracują z architektami i upewniają się, że wykończenia nieruchomości również odbywa się właściwie. Jeśli dom został sprzedany poza planem, przedstawiciel firmy skontaktuje się z właścicielami w sprawie niestandardowych ustaleń. Wobec kontaktów z tymi specjalistami zawsze można liczyć na lepszą ofertę.

Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

Wiele osób rozważających kupno mieszkania staje przed nie lada dylematem – w dobie tak dużego wyboru jeśli chodzi o mieszkania człowiek może mieć niemały mętlik w głowie. Oferty skupiają się zarówno wokół mieszkań od deweloperów jak i od poprzednich mieszkańców.

Jaka opcja jest lepsza?

Wszystko zależne jest od osobistych preferencji oraz budżetu, ale trzeba przemyśleć plusy i minusy. Podstawowym plusem mieszkania z rynku wtórnego jest niższa cena, ale czy warto decydować się na taki zakup tylko z tego powodu?

Mieszkania jakie oferuje deweloper budowlany to znacznie więcej korzyści – oto najważniejsze z nich:

  • zazwyczaj mieszkanie od dewelopera znajduje sie na osiedlu strzeżonym
  • mieszkanie od dewelopera można zakupić zarówno w wersji do samodzielnej aranżacji jak i pod klucz
  • mieszkanie od dewelopera posiada nowe instalacje

Ostateczna decyzja zawsze zależy jednak od kupującego – pamiętajmy, by przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Ciekawe oferty nowych mieszkań znaleźć można m.in. na stronie dewelopera INTER-BUD: mieszkania.inter-bud.pl