Poznań to spokojne, położone nad Wartą miasto, które od lat zachwyca turystów swoim niepowtarzalnym klimatem. Poznaniacy mogą pochwalić się wieloma pięknymi zielonymi terenami, takimi jak: park Cytadela, park Sołacki, Wilsona czy rezerwaty przyrody Meteoryt Morasko i Żurawiniec. Miasto słynie z przepięknej dużej starówki, na której znajdziemy renesansowy ratusz, kolorowe kamieniczki, knajpki i urocze kawiarenki. Do ulubionych części Poznania należą też okolice Jeziora Maltańskiego, gdzie Poznaniacy najczęściej uprawiają sporty i korzystają z Term Maltańskich.

Poznań to miasto, które uwielbiają także młodzi ludzie, ponieważ ma bardzo dużo do zaoferowania. Na przykład zimą Poznaniacy mogą korzystać ze stoku narciarskiego i lodowiska, a w ciepłe dni zbierają się zazwyczaj nad Wartą, gdzie znajdują się okoliczne plaże czy specjalnie miejsca do grillowania.

Poznań to także miasto, które dynamicznie się rozwija i inwestuje w przyszłość młodego pokolenia. Rząd stawia na rozwój szkolnictwa, udoskonalenie transportu publicznego, rozwój terenów nad Wartą czy budowę nowych mieszkań komunalnych. Szczególnie dla młodych ludzi miasto daje dużo możliwości. W Poznaniu szczególnie inwestuje się w małe i średnie firmy, promuje się rozwój start-upów oraz wspiera szkolnictwo. Z tego względu wiele osób chętnie przyjeżdża tutaj na studia i do pracy, bo w Poznaniu są duże szanse na karierę.

Rynek mieszkaniowy w Poznaniu

Deweloperzy chętnie inwestują w budowę mieszkań w Poznaniu, ponieważ wciąż przybywa na nie chętnych. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania od 40-60 mkw., a ceny za 1 mkw. plasują się w granicach 6-7 tysięcy. Niewątpliwie atrakcyjne ceny przyciągają nowych inwestorów. Poznań oferuje bardzo wiele atrakcyjnych miejsc do zamieszkania. Jeżeli planujemy kupno mieszkania z rynku pierwotnego, znajdziemy bardzo wiele zrealizowanych inwestycji. Wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli lubisz mieszkać blisko centrum, bez problemu znajdziesz atrakcyjne i luksusowe apartamenty, na przykład położone na Ratajach czy Jeżycach. Jeże lubisz szukasz spokojniejszego miejsca otoczonego zielonymi terenami, możesz wybrać Naramowice, które położone są blisko rezerwatu przyrody Żurawiniec. Wartą uwagi jest szczególnie inwestycja dewelopera Red Co. – nowe mieszkania na sprzedaż położone w eleganckiej i malowniczej części Poznania Naramowice. Oprócz tego atrakcyjne mieszkania znajdziemy także na osiedlach Winiary, Piątkowo, Winograd.

Nie bez powodu, Poznań jest miastem najchętniej wybieranym do zamieszkania przez młodych ludzi. Jego klimatem zachwycał się także znany polski youtuber i podróżnik Krzysztof Gonciarz. Jeżeli jeszcze nie odwiedziłaś/odwiedziłeś Poznania – koniecznie kup bilet i odkryj piękno Poznania!