Do niedawna jacuzzi kojarzyło się większości z nas z usługami spa albo z elementem kompleksu basenowego. Mimo to zasada działania jacuzzi nie jest zbyt skomplikowana, bowiem sprowadza się do masażu wodnego w odpowiednio do tego celu dostosowanej wannie lub niewielkim basenie. Służą temu regulowane dysze wodne. Jacuzzi należy do najbardziej skutecznych sposobów służących nie tylko zrelaksowaniu się, ale również poprawie zdrowia, w tym zrzuceniu nadwagi.

Toteż jacuzzi wyszło już poza spa i „znalazło sobie miejsce” również w plenerze, choćby w przydomowych ogrodach, przykładem mogą być, cieszące się coraz większym powodzeniem, jacuzzi dmuchane.

Jacuzzi zdecydowanie wyszło już w plener. Zaś ogrodowe, dmuchane stało się już popularne zarówno ofertach gospodarstw agroturystycznych, jak i w otoczeniu domów prywatnych. Tym samym zapewnienie sobie w swoim ogrodzie tej formy relaksu stało się już realne nie tylko dla najbogatszych.

Budowa dmuchanego ogrodowego jacuzzi

Również jacuzzi dmuchane może zmieścić różną ilości osób i posiadać rozmaite rozwiązania techniczne – na przykład regulację dysz ręczną lub elektroniczną. Najpopularniejsze są gumowe jacuzzi czteroosobowe, choć są i takie, które przypominają niewielkie baseny. Wbrew pozorom jacuzzi dmuchane jest tak skonstruowane, że dzięki specjalnym komorom nie wygina się wewnątrz pod wpływem nacisku ciała użytkownika.

Materiał (między innymi winyl z wielowarstwowym PCV), z którego wykonane jest dmuchane jacuzzi, zwykle jest odporny na działanie promieniowania słonecznego, przez co mogą być wykorzystywane przez długie lata. Jacuzzi dmuchane posiada zwykle twarde stabilne podłoże.

Jakie jacuzzi warto wybrać

Nasz wybór zależy od zasobności naszej kieszeni i potrzeb. Jacuzzi ogrodowe wtedy wypełnia swoją rolę, kiedy jest wyposażone w odpowiednią ilość dysz z możliwością regulacji ciśnienia strumienia wody. Mogą to być między innymi dysze kierunkowe, punktowe i powietrzne. Warto przy zakupie zwrócić również uwagę i na to, w jakim stopniu są to dysze wpuszczane poniżej powierzchni wanny.

Przykładowy czteroosobowy zestaw jacuzzi dmuchanego o wymiarach 180 na okolo 60 cm między innymi zawierać:

– zintegrowaną pompę filtrującą;

– podgrzewacz wody (może być zintegrowany);

– dysze masujące;

– bąbelkowy system masażu;

– panel sterowania (również cyfrowy);

– filtr oczyszczania wody twardej;

– pompę filtrującą;

– matę wraz z pokrywą zabezpieczającą temperaturę.

Za taki zestaw wraz z pokrowcem zapłacimy około 4000 złotych. Dmuchane jacuzzi dostępne jest w ofercie DobreBaseny.pl.

Z jacuzzi mogą korzystać dzieci i osoby niepełnosprawne, dlatego by dostosować się do ich predyspozycji można nabyć urządzenie z odpowiednimi uchwytami jednocześnie zabezpieczone przed poślizgiem.

Zwróćmy przy zakupie również uwagę na możliwości systemu podgrzewania jacuzzi. Niezaprzeczalnym atutem będzie mata ozonująca, dzięki której wykąpiemy się w wodzie ozonującej i zarazem leczniczej. Matę do hydromasażu można dokupić osobno w cenie już niespełna 300 złotych.

Rozpiętość cen dmuchanych ogrodowych jacuzzi nie jest duża – tańsze kupimy już za około 2000 złotych. Jednak (i tu Ameryki nie odkrywamy) warto jest poświęcić na ogrodowe jacuzzi więcej środków, choćby ze względu na trwałość i bezpieczeństwo.

Gdzie umieszczamy jacuzzi ogrodowe

Przede wszystkim urządzając dom i otoczenie należy pomyśleć o odpowiednim doprowadzeniu instalacji wodnej zakładając nawet urządzenie dmuchanego jacuzzi.

Dobrze jest jeśli będzie to miejsce nieco odsłonięte przed wzrokiem ciekawskich i jednocześnie z możliwością wykorzystania światła słonecznego. Zwykle do jacuzzi potrzebna jest dodatkowa mała infrastruktura, choćby altana dająca użytkownikowi możliwość przebrania się.