Artykuł sponsorowany

Upalne lato doskwiera każdego dnia, który trzeba spędzić w domu. Nawet popołudnia i wieczory bywają uciążliwe, włącznie z nocami, kiedy to ochłody jest wciąż zbyt mało. Szukamy sposobów, by przetrwać ten czas, gdy nie można skorzystać z basenu lub odpoczynku nad wodą. Do wyboru są klimatyzatory, klimatyzery i wentylatory. Na które z nich warto postawić. Jak zwykle – to zależy!

Duże pomieszczenia wymagają rozwiązań na stałe

W dużym domu, gdzie salon jest obszerny, a wszystkie pokoje dość spore, przenośne urządzenia niewielkich rozmiarów, niekoniecznie dają sobie radę z chłodzeniem. Tutaj potrzebne są metody, które wiążą się z inwestycją. Przyjdzie nam postawić na klimatyzator stacjonarny, urządzenie montowane na stałe.

Dlaczego akurat taki wybór? Bo to jedyna możliwość schłodzenia naprawdę sporych pomieszczeń. Poza tym atut związany z faktem, że istnieje szansa na uzyskanie dokładnie takiej temperatury w pomieszczeniu, jaka jest pożądana. Choć klimatyzator wymaga skomplikowanej instalacji i stworzenia dla niego odpowiedniego miejsca, w takich przypadkach jest tego wart.

Spośród urządzeń, które mogą zostać zainstalowane w obiektach mieszkalnych, klimatyzator oferuje najwięcej funkcji. Jego głównym zadaniem jest chłodzenie w upalne dni, ale równie dobrze, podczas jesiennych i zimowych miesięcy, może ogrzewać pomieszczenia. Precyzyjne sterowanie temperaturą to gwarancja uzyskania komfortowych warunków w domowych wnętrzach. Ponadto na rynku dostępne są modele, które pozwalają także na nawilżanie lub osuszanie powietrza. Jeśli dodatkowo postawi się na sterowanie zdalne, za pomocą pilota, jak i funkcję programowania ustawień, inwestycja w klimatyzator stacjonarny okaże się spełniać oczekiwania najbardziej wymagających.

W niewielkich przestrzeniach zastosuj klimatyzer

Klimatyzer to urządzenie doskonale łączące zalety stacjonarnych klimatyzatorów i przenośnych wentylatorów. Niedrogie w zakupie, o ciekawych konstrukcjach, jak z oferty sklepu Econovli.pl, dzięki czemu można mówić o estetycznym dopasowaniu do wystroju wnętrza.

W klimatyzerze gorące powietrze jest zasysane i przechodzi przez wkłady nasączone wodą. Efektem jest wydostawanie się do pomieszczenia powietrza, które jest nie tylko chłodne, ale również nawilżone. Można odczuć przyjemne orzeźwienie.

Niewielkie rozmiary sprawiają, że klimatyzery nadają się do każdego wnętrza, nawet do małych pokoików. Dobrze schładzają pomieszczenia do wielkości około 30 metrów kwadratowych. Są przenośne, więc można ich z powodzeniem użytkować w tych pomieszczeniach, w których akurat się przebywa. Nie pobierają dużo prądu, nie powodują również powstawania nadmiernego hałasu. Są także zdrowsze od stacjonarnego klimatyzatora, ponieważ nie powodują wzburzania powietrza wraz z krążącymi w nim drobnoustrojami.

Klimatyzery dodatkowo mogą osuszać powietrze, a na rynku znajdują się ponadto modele wyposażone w pompę wody. Taki wybór gwarantuje jeszcze efektywniejsze chłodzenie.

Wentylator – poręczny i lekki

Wentylator jest najmniej funkcjonalny, za to najtańszy i może być naprawdę niewielkich rozmiarów. Jeśli niezbędne jest chłodzenie jedynie przy biurku, podczas pracy czy nauki, to wystarczające urządzenie. W malutkich pokoikach sprawdza się równie dobrze. Dostępność rozmaitych modeli, różniących się wielkością, ale i sposobem działania oraz funkcjonalnościami, daje szansę na uzyskanie pożądanych efektów.

Wentylatory są lekkie, przenośne, dlatego można je zabrać ze sobą nawet w podróż. Atutem jest także prosta konstrukcja, łatwość rozkładania i składania, jeśli przyjdzie czas na wyczyszczenie. Pojawiają się w różnych kolorach, dlatego nie muszą niekorzystnie wyróżniać się na tle domowej aranżacji.

Każdy z nas ma inne potrzeby. Dysponujemy mieszkaniami lub domami różniącymi się metrażem. Niekiedy chcemy chłodzenia latem, a zimą ogrzewania, więc wybieramy klimatyzator. Innym razem potrzebujemy poradzić sobie tylko z upałami, które trwają stosunkowo krótko w naszym kraju w skali roku. Tak naprawdę każde z tych urządzeń jest dobrym wyborem i inwestycją wartą swojej ceny, jeśli tylko w danej sytuacji spełnia nasze potrzeby.