Wiosną, latem i jesienią przyjemnie jest spędzać czas na świeżym powietrzu. Taras to idealne miejsce przy domu umożliwiające wypoczynek z przyjaciółmi, rodziną lub tylko we dwoje. Aby ten czas był jeszcze przyjemniejszy, warto wyposażyć go w dekoracyjne i funkcjonalne markizy, które pozwalają schronić się przed deszczem i osłonić przed słońcem. Od kiedy konstrukcje te posiadają sterowanie elektryczne, stanowią jeszcze bardziej przydatne elementy ogrodowe.

Jak działa markiza?

Markizy to specjalne osłony tkaninowe na tarasy i balkony. Są one montowane do ściany i rozwijane w razie potrzeby. To estetyczne i funkcjonalne wykończenie tarasu, który dzięki temu staje się miejscem przyjemnych spotkań. Nie ma problemu z deszczem czy nadmiernie świecącym słońcem – markiza pozwala na korzystanie z pogody na Twoich zasadach. Współczesne modele charakteryzują się także rozbudowanym wzornictwem i kolorystyką, co sprawia, że można stworzyć ciekawą aranżację w swoim ogrodzie.

Rodzaje markiz elektrycznych

Jaki model markiz elektrycznych wybrać? Do wyboru są cztery podstawowe modele:

  • Markiza kasetowa – specjalnie składane ramiona, prosta w konstrukcji, oferuje pełną ochronę zarówno ramion, jak i płótna, z którego jest zrobiona. Szybko się składa i rozkłada.
  • Markiza półkasetowa – w tym wypadku płótno umieszczone jest w kasecie, ramiona po złożeniu są ciągle widoczne. Jest to markiza prosta, ze składanymi ramionami.
  • Markiza bez kasety – w momencie jej podniesienia ramiona oraz płótno są nieosłonięte. Mechanizm skuteczny i szybki, wygodny i pasujący do większości przestrzeni.

Zalety markiz elektrycznych

Markizy elektryczne to specjalny rodzaj produktów. Są one wygodne, gdyż nie wymagają ręcznego wysiłku. Wysuwają się i chowają całkowicie niezależnie, dzięki procesom automatyzacyjnym. Jednak to nie tylko wygoda, ale także funkcjonalność. Osłaniają przed deszczem, wiatrem i słońcem, a więc gwarantują przyjemne chwile na tarasie czy balkonie. Markizy to z pewnością ciekawe rozwiązanie nie tylko w starszym, ale także nowym budownictwie. Ich funkcjonalność i łatwość obsługi sprawia, że są idealnym rozwiązaniem na letnie upalne dni.

Wybierając markizy tarasowe, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Lepiej jest wybrać droższy model, posiadający bardziej wytrzymały materiał niż wariant niskobudżetowy, który po kilku miesiącach może ulec zniszczeniu. Warto również pomyśleć o fachowym montażu tego rodzaju osłon i zamówić doświadczonych specjalistów. Dzięki temu, nie będziemy musieli martwić się o bezpieczeństwo osób przebywających pod markizą tarasową.

Artykuł współtworzony z https://wolakrakzal.com.pl/