Remontując mieszkanie lub budując dom, należy dokładnie zastanowić się nad tym, gdzie i jak mają być zamontowane pewne elementy. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu domownicy mogą uniknąć dyskomfortu, który może się pojawić w wyniku wprowadzenia nieprzemyślanej decyzji w życie.

Grzejniki są niezbędnym wyposażeniem każdego mieszkania, aby niskie temperatury powietrza podczas zimowych wieczorów nikomu nie doskwierały .Zastanówmy się nad tym, w jaki sposób rozmieścić je w swoim mieszkaniu i w jakich pomieszczeniach powinny się znajdować, by oferowały maksymalną satysfakcję.

Wielkość pomieszczenia i ilość żeberek

Zarówno powierzchnia pokoju lub lokalu jest istotna, jak i ilość żeberek, które będą ogrzewać dany obiekt. Grzejniki jednak lepiej wybierać pod względem możliwości, a chcąc zaoszczędzić czasem większą ilość środków, lepiej wybierać ich więcej, niż korzystać z produktów większych.

Świetnym przykładem mogą być między innymi kawalerki, w których wykorzystywane są pojedyncze grzejniki i usytuowane są one jedynie pod oknem. Oczywiście, jest to najchłodniejsze miejsce, jednak stojąc po drugiej stronie mieszkania, można czuć chłód, gdyż ciepłe powietrze ucieka do góry oraz tłumione jest przez zimną ścianę i szybę. Lepszym i dużo wydajniejszym pomysłem jest zastosowanie dwóch kaloryferów, które będą mniejsze rozmiarowo. Ceny rachunków nie będą znacznie wyższe, a temperatura z pewnością staną się dużo przyjemniejsza.

Sypialnia – grzejniki indywidualne do każdego pokoju

Każda sypialnia powinna posiadać okno, dzięki któremu będzie miała ona dostęp do świeżego powietrza i słońca. Niestety, okno to również wejście dla zimnego powietrza w zimie. Niezależnie od tego, czy chcemy wyposażyć sypialnie dziecięcą, czy osób dorosłych, należy poważnie wziąć pod uwagę grzejniki i ich rozmiar. W końcu nikt z nas nie chce marznąć w zimowe wieczory.

Jak rozplanować układ grzejników w mieszkaniu?

Dostęp do ciepła w łazienkach

Biorąc pod uwagę, że łazienki charakteryzują się wysoką ilością wilgoci, to utrzymanie w nich odpowiedniej temperatury, może być problematyczne. Warto wziąć również pod uwagę, że po prysznicu lub kąpieli, nawet domowe temperatury wydają się być zbyt niskie, więc grzejniki w tych pomieszczeniach są obowiązkowe i warto wybrać produkt, który będzie umiejscowiony nieco wyżej, gdyż rzadko kiedy w łazience są okna – zwłaszcza jeśli jest to mieszkanie usytuowane w bloku.

Jeśli chodzi o konstrukcję kaloryferów w łazience, mogą charakteryzować się one nieco ciekawszymi kształtami, dzięki którym będziemy mogli powiesić również swój ręcznik. W ten sposób szybciej wyschnie, a użytkownicy zyskają miejsce, by komfortowo powiesić go po prysznicu.