Najczęściej budowa domu jednorodzinnego kojarzy się nie tylko ze sporymi kosztami, ale również z długim czasem oczekiwania na przeprowadzkę. Są jednak sposoby na to, aby wybudować dom szybko. O czym powinniśmy pamiętać?

Dom jednorodzinny wcale nie musi być budowany przez parę lat. Wszystko zależy od tego, jaką technologię wybiorą inwestorzy, a także od tego, jakie są ich zdolności finansowe. Oczywiście, im więcej pieniędzy będziemy mieli do dyspozycji, tym łatwiej będzie nam szybko zakończyć budowę. Warto jednak wskazać, że nie musimy wcale ponosić wysokich kosztów, gdy chcemy mieć własne gniazdko do dyspozycji jak najszybciej.

Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę wtedy, gdy liczy się czas!

1. Wybór odpowiedniego projektu domu

Zacznijmy od tego, że na czas realizacji wpływa w dużej mierze to, jaki projekt domu wybierzemy. Już na tym etapie możemy określić, ile czasu będzie mogło zająć nam wykonanie nieruchomości.

Dzisiaj do dyspozycji mamy szeroką gamę projektów gotowych i to od nich warto zacząć poszukiwania. Plusem tego rodzaju projektów domów jest nie tylko fakt, że możemy mieć je u siebie w parę dni, ale również to, że są one od razu opatrzone rzutami, wizualizacjami, a nawet kosztorysami. Dzięki temu nie kupujemy kota w worku – wszystkie informacje potrzebne do podjęcia decyzji mamy od razu pod ręką.

Zobacz więcej zdjęć na www.dom.pl

2. Odpowiednia technologia budowy domu

Przy poszukiwaniu właściwego projektu domu musimy zwrócić szczególną uwagę na technologię budowy. Gdy liczy się czas, warto przede wszystkim poszukiwać domów w konstrukcji szkieletowej. Są najszybsze w wykonaniu, ponieważ składają się z gotowych elementów, które wymagają tylko zamontowania na placu budowy. Dość szybkie w realizacji są również domy drewniane.

Musimy jednak pamiętać o tym, że inna niż tradycyjna, czyli murowana technologia budowy wpływa też na fakt, że konieczne będzie skorzystanie z pomocy fachowców tej dziedzinie. Warto więc poszukać firm, które specjalizują się w budowie domów konkretnego rodzaju.

Jeśli chcemy szybko zrealizować projekt domu w technologii tradycyjnej, warto pamiętać o tym, że liczy się tutaj także jego poziom skomplikowania. Jeśli liczy się czas, lepiej wybrać dom o mniejszym metrażu, bez dużej liczby detali architektonicznych.

3. Organizacja pracy podczas budowy domu

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, dom może wybudować również zatrudniona do tego celu ekipa. To wygodne, ale też dość drogie rozwiązanie. Pozwala nam jednak na zaoszczędzenie czasu, ponieważ dobra ekipa składająca się ze specjalistów zajmujących się jednocześnie różnymi pracami pozwoli na skrócenie czasu realizacji domu do kilku miesięcy.

Zatem wybudowanie domu jednorodzinnego wcale nie musi trwać bardzo długo. Najważniejsze jest jednak wybranie odpowiedniej technologii budowlanej, a także projektu domu jednorodzinnego. Z gotowymi projektami można zapoznać się już teraz on-line i dodatkowo sprawdzić, ile może kosztować nas ich realizacja. Warto pamiętać o tym, że dobry dom wcale nie musi być drogi i jego budowa nie musi trwać długo!