Okna dachowe zapewniają doświetlenie pomieszczeń znajdujących się na poddaszu, jednak nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w pracy na komputerze czy w oglądaniu telewizji. Z tego powodu warto zamontować w oknach rolety, które ochronią wnętrze przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Jaką roletę wewnętrzną wybrać na okno dachowe?

Dlaczego nie należy montować tradycyjnych rolet?

Ze względu na zamontowanie okien dachowych pod pewnych kątem do płaszczyzny podłoża, wybór tradycyjnych rolet jest niemożliwy. Tkanina nie przylega do okna, a tym samym nie chroni pomieszczenia przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Okna na poddaszu wymagają montażu osłon, posiadających odpowiednie systemy sprężynowe. Takie rolety dachowe ściśle przylegają do szyby, zapewniając jednocześnie swobodny dostęp do klamki.

Rolety z prowadnicami

Rolety dachowe z prowadnicami są doskonałym rozwiązaniem przyciemniania okien dla każdego, kto ceni sobie elegancję i estetykę. Ten rodzaj rolet cieszy się dużą popularnością ze względu na eleganckie wykonanie, wysokiej jakości materiały wykorzystane do jej produkcji oraz przystępną cenę. Co ważne, rolety zapewniają łatwy montaż, niewymagający wiercenia oraz prostotę utrzymania czystości – kaseta ukrywa tkaninę i chroni ją przed kurzem. Prowadnice, stanowiące kluczowy element tego typu rolet, są przyklejone do ramy i utrzymują tkaninę w odpowiednim ułożeniu. Przyczynia się to do lepszego jej ułożenia i przylegania od szyby, nawet w sytuacji otwarcia okna.

Roleta zaciemniająca

Rolety zaciemniające są roletami materiałowymi, nadającymi się do całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Prowadnice aluminiowe, zastosowane w tego typu roletach dachowych, nie przepuszczają światła również po bokach materiału, dlatego też w połączeniu z materiałem zaciemniającym, osiągnąć można całkowite zasłonięcie wnętrza. Podczas doboru systemu zaciemnienia do własnego domu warto kupić rolety dachowe na wymiar, które pozwolą osiągnąć maksymalny stopień zaciemnienia.

Rolety dachowe podgumowane

Rolety podgumowane powodują całkowite zaciemnienie pomieszczenia oraz utrzymanie optymalnej temperatury w każdych warunkach. Odznaczają się dużą funkcjonalnością, co znacząco przeważa nad względami wizualnymi. Rolety podgumowane produkowane są jako proste modele, często w jednym kolorze – stanowią kompromis między funkcjonalnością, a estetyką. Poszukując odpowiedniego modelu rolet dachowych dla siebie, warto kupić rolety do okien dachowych na wymiar online w sklepie rollcenter.pl. Bogata oferta sklepu pozwala na wybór rolet dostosowanych do potrzeb i preferencji każdego klienta.