Przygotowania do sezonu zimowego nie powinny kończyć się na wymianie garderoby na cieplejszą oraz pielęgnacji skóry. Oprócz ciała, warto skupić się również na domu, który po wielu intensywnych miesiącach eksploatacji wymaga gruntownego sprzątania. Tym bardziej, że święta za pasem. A przecież chcemy spędzić ten czas w towarzystwie najbliższych i w – pachnącym czystością i choinką – domu.

Czysty dom – gwarancja dobrego samopoczucia

Większości osób nie trzeba chyba wyjaśniać, dlaczego troska o czystość w domu jest tak ważna. Chodzi przede wszystkim o dobre samopoczucie nasze i pozostałych domowników. Czyste blaty, odkurzone komody i dywany, pachnąca pościel – każdy z tych elementów sprawia, że w domu mieszka się po prostu przyjemniej. Dom powinien stanowić oazę spokoju i ostoję, w której można wypocząć. Łatwo zgodzić się ze stwierdzeniem, że zdecydowanie prościej i milej regeneruje się siły w czystym mieszkaniu.

Czystość w domu wpływa na czystość umysłu

Odkurzanie wiąże się nie tylko z dobrym samopoczuciem, ale również z aspektem psychologicznym. Sprzątając najbliższą sobie przestrzeń, w której codziennie spędzamy wiele godzin, pozwalamy wyciszyć się naszej psychice, uspokoić emocje, a przez proces wyrzucania zbędnych przedmiotów uprzątnąć niektóre dręczące nas sprawy. Oczyszczając dom, niejako oczyszczamy się wewnętrznie. Wśród oddziałujących na nas nurtów znajdują się ostatnio wpływy japońskie związane z filozofią minimalizmu. Są one ściśle związane z porządkowaniem własnej przestrzeni, wyrzucaniem niepotrzebnych rzeczy i zmniejszaniem liczby przedmiotów, którymi otaczamy się na co dzień.

Dbanie o czystość w domu – aspekt zdrowotny

Trzecim aspektem, dla którego warto posprzątać mieszkanie, jest kwestia zdrowotna. Coraz więcej osób uskarża się na różnego rodzaju alergie, atopowe zapalenie skóry, duszności, łzawienie oczu i kaszel. Problemy zdrowotne wpływające na jakość naszego życia i odpoczynku często mają swoje źródło w środowisku, w jakim żyjemy. W sposób oczywisty dbamy na co dzień o swoje włosy, zęby i skórę, stosując kosmetyki i preparaty odżywcze. Zadbajmy więc również i o to, aby w mieszkaniu było czysto, a drewniane czy rattanowe sprzęty zachowały odpowiedni wygląd, nie stając się siedliskiem kurzu i roztoczy. Środki czystości do domu sprawiają, że na sprzętach będzie znajdować się mniej bakterii, a meble utrzymają swoją świetność przez dłuższy czas.

Do utrzymania czystości w domu przydatne mogą być produkty marki Barwa, na przykład te z kolekcji Perfect House. Wygodny atomizer pozwala na większą kontrolę nad dawkowaniem preparatu. W zależności od przeznaczenia produktu, kosmetyki do wnętrz mogą nadawać się do mycia drewnianych powierzchni (na przykład Perfect House Furniture) lub też szklanych blatów (Perfect House Glass). Przygotowując się do zimy, warto też porządnie odkurzyć, odtłuścić i umyć za pomocą odpowiednich preparatów meble ogrodowe oraz grilla, a następnie przechowywać je w suchym i ogrzewanym miejscu aż do następnego sezonu letniego.