Każdy z nas chciałby mieć zadbany ogród, jednak wymaga to sporo czasu i wysiłku. Kosiarki z napędem są, co prawda, wygodniejsze w obsłudze niż te bez napędu, jednak nadal musimy kontrolować ich ruchy. Zatem, w jaki sprzęt warto zainwestować, by oszczędzić czas i cieszyć się pięknym trawnikiem?

Postaw na nowoczesność

Jeśli naszym problemem jest brak czasu, warto sprawdzić ofertę automatycznych kosiarek. Nie wymagają one naszej kontroli, a więc są całkowicie samodzielne. Naszym zadaniem jest tylko zaprogramowanie przedziałów czasowych, w których kosiarka ma pracować, a ona wykona całą pracę za nas naprzemiennie kosząc się i ładując! Inteligentna kosiarka kosi ogrody o dowolnym kształcie i skomplikowaniu – potrafi poradzić sobie z pokonaniem zbocza do 55% nachylenia. Dodatkową zaletą jest także to, że te nowoczesne kosiarki automatyczne pracują w całkowitej ciszy w dowolnym momencie dnia czy nocy, dlatego nie zakłócają naszego snu i nie przeszkadzają sąsiadom. Do wyboru mamy sporo modeli – niektóre z nich są wodoodporne, więc możemy cieszyć się zadbanym ogrodem niezależnie od pogody.

Koszenie bez wysiłku - kosiarki automatyczne

Fot. Ambrogio

Ekologiczne rozwiązanie

Elektryczne kosiarki są przyjazne miłośnikom ekologii – skoszona trawa jest utylizowana poprzez jej mulczowanie. Dzięki temu, nasz ogród jest naturalnie nawożony. Są także w stu procentach bezpieczne ze względu na osłonę noża, czujniki bezpieczeństwa czy przycisk blokady. Kosiarkę możemy także zabezpieczyć za pomocą kodu PIN. Warto zmierzyć nasz ogród i dopasować rozwiązanie, które będzie dla nas najbardziej odpowiednie. W internetowych sklepach możemy zapoznać się z dokładnym opisem poszczególnych modeli kosiarek-robotów, a także skorzystać z darmowych porad czy testów, by sprawdzić, które z funkcji są dla nas niezbędne.

Inteligentne kosiarki są droższe niż spalinowe, jednak nie generują dodatkowych kosztów koszenia i przede wszystkim, oszczędzają nasz czas! Nie musimy także narażać się na hałas i niekomfortowe warunki związane z koszeniem, ponieważ wykonują one całą pracę za nas.