Zapach świeżo parzonej kawy, aromat unoszący się w powietrzu oraz niepowtarzalny smak – tak w dużej mierze wyobrażają sobie poranek miłośnicy kawy. Rytuał jej parzenia należy często do naszych ulubionych, dlatego nic dziwnego, że chcemy, aby była aromatyczny oraz smaczna. Smak i zapach uzyskamy nie tylko, pijąc kawę w kawiarni, ale również w domu, dzięki ekspresowi do kawy. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie urządzenie.

Rodzaje ekspresów do kawy

Idealna kawa o poranku wymaga przede wszystkim urządzenia, dzięki któremu z łatwością ją przyrządzimy. Dlatego, zakup ekspresu do kawy będzie najlepszą opcją, jeśli chcesz cieszyć się aromatem i smakiem napoju każdego dnia.

Podczas wyboru ekspresu do kawy w sklepie natkniemy się wiele rodzajów oraz modeli urządzenia. Wraz z upływem czasu popularnością zaczęły się cieszyć profesjonale ekspresy, dzięki którym bez problemu przyrządzimy espresso, latte, czy cappuccino. Wyróżniamy przede wszystkim 3 rodzaje ekspresów:

  • ekspresy kolbowe
  • ekspresy na kapsułki
  • ekspresy automatyczne

Poniżej przedstawimy zbiór informacji o danym typie ekspresu. Sprawdź, który sprawdzi się zaciszu Twojego domu.

Ekspresy kolbowe – dla miłośników przyrządzania kawy

Ze wszystkich wymienionych rodzajów ekspresów do kawy, to właśnie kolbowe urządzenia najdłużej przygotowują kawowy specjał. To idealne urządzenia dla tych, którzy cenią sobie wyrazisty i mocny smak espresso. Najczęściej dzięki nim możemy przyrządzić właśnie espresso oraz pozostałe czarne kawy. Gdy zależy nam na mlecznych rodzajach napoju, niezbędne będzie wyposażenie się w urządzenie z dyszą spieniającą lub spieniaczem. Ekspres kolbowy to propozycja dla miłośników przyrządzania kawy ze względu na dłuższy proces przygotowania kawy. Smak wynagrodzi nam poświęcony czas.

Ekspresy kapsułkowe – dla zabieganych

Kapsułkowy ekspres do kawy to łatwe i szybkie urządzenie w użytkowaniu. Po ten rodzaj ekspresu chętnie sięgają osoby, które nie mają czasu na przygotowanie ulubionego napoju. Jedyne, co należy zrobić, przyrządzając kawę za pomoc ekspresu kapsułkowego, jest umieszczenie kapsułki w odpowiednim miejscu w urządzeniu. Uprzednio musimy jeszcze wybrać dla siebie idealny smak. Same ekspresy to dosyć niska cena, a kapsułki należy wybrać dedykowane danemu producentowi. Ich ogromną zaletą jest różnorodność smaków oraz kompaktowe i niewielkie rozmiary.

Ekspresy automatyczne – dla profesjonalistów

Automatyczne ekspresy do kawy to bez wątpienia profesjonalne urządzenia, które potrafią w krótkim okresie przyrządzić praktycznie każdy rodzaj kawy. Marzysz o latte z dużą pianką, a może klasyczne espresso będzie wystarczające? Niezależnie od Twoich wymagań, ekspres automatyczny przygotuje kawę praktycznie za naciśnięciem jednego przycisku i w błyskawicznym tempie. Może także pochwalić się innymi zaletami – prosta obsługa, wiele funkcji, duża ilość rodzajów kaw, czy łatwe czyszczenie. Wybierz dla siebie najlepsze urządzenia, decydując się na ekspresy do kawy Świat Ekspresów, gdzie znajdziesz w rozsądnej cenie modele spełniające Twoje potrzeby.

źródło zdjęcia: freepik.com