Fot. IKEA

Jeśli pracujesz w domu bardzo ważnym elementem jest urządzenie własnej przestrzeni, w której będziesz mógł skupić się na pracy i wykonywaniu swoich obowiązków. Na co należy zwrócić uwagę, gdy urządzamy biuro? Od czego powinno się zacząć?

Zacznijmy od początku

Domowe biuro - wybieramy lampkę biurkową

Fot. IKEA

Najpierw należy określić, jak duży metraż możemy przeznaczyć na nasze domowe biuro. Czy jest to oddzielny pokój, który można w całości wykorzystać. A może tylko mała przestrzeń w pokoju dziennym.

Ważne jest, aby przy małej ilości miejsca nie wybierać mebli, które jeszcze optycznie zmniejszą pomieszczenie. Jeśli masz możliwość zadbaj o właściwy kolor ścian. I tak:
– ściany w małych pokojach najlepiej pomalować na jasne i delikatne odcienie,
– jeśli nie musisz martwić się o metraż możesz pozwolić sobie na tapety z wzorami oraz ciemniejsze kolory.

Ta sama zasada działa w przypadku wyboru koloru mebli. Do mniejszych biur wybieraj jasne i proste meble. Ważne, żeby kupowane przez nas meble miały dużo szuflad i przegród, dzięki czemu ograniczy się ilość rzeczy będących na widoku. W przypadku, gdy nie masz za dużo miejsca każda niepotrzebna Ci w danej chwili rzecz powinna zostać schowana w konkretnej przegrodzie.

W większych dobrze sprawdzą się ciemniejsze, bardziej zdobione i cięższe meble.

Oświetlenie biura

Domowe biuro - dobieramy lampę biurkową

Fot. Nulamp

Kolejnym istotnym elementem, o którym należy pamiętać jest właściwe oświetlenie. Nie chodzi jedynie o możliwości optycznego powiększenia pomieszczenia poprzez wykorzystanie żarówek kierunkowych LED czy podświetlenie wnętrz półek.

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę oraz wpływa na komfort pracy, dlatego przed zakupem lampki biurowej warto przeanalizować, czego konkretnie od niej wymagamy.

  • Barwa emitowanego światła – najlepiej sprawdzi się oświetlenie, jak najbardziej zbliżone do naturalnego.
  • Natężenie światła – ważne w przypadku, gdy chcemy kontrolować natężenie światła i dopasować je do pory dnia.
  • Możliwość zmiany kierunku światła – warto aby lampka biurowa posiadała taką możliwość.
  • Mobilność – waga i rozmiar lampki jest równie ważna.
  • Design – dostosowany do wystroju wnętrza.

Warto zainwestować w dobrej jakości lampę biurową, aby służyła nam przez kilka lat, a nie została wymieniona po kilku tygodniach.

Domowe biuro - wybieramy lampkę biurkową

Fot. IKEA

Rodzaje lamp biurowych

Domowe biuro - lampka biurkowa

Fot. Nulamp

Wyróżnia się tu dwa rodzaje lamp: lampy biurowe oraz mniejsze lampki biurkowe. Te pierwsze najczęściej pojawiają się w dużych biurach, gdzie są źródłem głównego oświetlenia. Druga grupa jest o wiele ciekawsze i zawieraj dużo więcej modeli. Różne materiały, wzory oraz źródła światła (LED lub żarówki), przyczepiana do biurka lub laptopa z wpięciem na USB.

W zależności od stylu w jakim urządzimy przyszłe biuro oferta lamp biurowych jest tak ogromna, że z pewnością uda nam się coś znaleźć.
Nulamp B to wyjątkowa linia lamp biurowych, która jest nie tylko nowoczesna, ale przede wszystkim bardzo praktyczna. Lampy pozwalają dopasować natężenia światła, oszczędzają energię dzięki użytym diodom LED a podstawka wykonana jest z dobrej jakości drewna. Poza tym istnieje możliwość złożenia zamówienia z indywidualnymi wytycznymi, np. grawerem. Warto zadbać o właściwe wyposażenie biura, aby wykonywane w nim zadania przebiegały sprawnie i szybko.