Drewniane meble do ogrodu nie schodzą z afisza wnętrzarskich katalogów. Lubimy drewno i to z pewnością nie zmieni się jeszcze przez długie lata. Obok drewnianych stołów, krzeseł czy huśtawek możemy wybrać też komfortowe i wygodne leżaki ogrodowe drewniane. Jaki mamy wybór, czy to rozwiązanie dobrze sprawdza się w ogrodach? O tym w artykule.

Drewno w ogrodzie

Drewnianych mebli w ogrodzie nie musimy się obawiać. Dobrej jakości drewno, skrupulatnie zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych, będzie nam służyło długie lata. Wystarczy pamiętać, że drewno należy regularnie konserwować (instrukcję z pewnością znajdziemy u producenta) oraz schować w suche miejsce po sezonie. Tak zabezpieczone zestawy będą bez problemu służyć nawet pokoleniom.

Leżak z drewnianym stelażem

Leżak plażowy z drewnianym stelażem i przymocowanym do niego materiałem to popularny wybór w naszych domach. Najtańszy, zajmujący najmniej miejsca, wygodnie składany i mobilny. Tego typu leżaki bez trudu możemy zabrać ze sobą na wakacje, przechowywać jeden obok drugiego i rozkładać i składać wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Jego jedynym minusem jest wygoda – to najmniej komfortowa propozycja ze wszystkich.

Leżak drewniany klasyczny

Klasyczny drewniany leżak o budowie „szczebelkowej”. Może być składany, ale może też być w formie leżanki, która zajmuje więcej miejsca, ale zapewnia większą wygodę. W niektórych modelach szczebelki dopasowują się do ciała, inne nie mają takiej możliwości. Dobrze jest wybrać modele z podłokietnikami – są wygodne, a także ułatwiają wstawanie z leżaka.

Leżak drewniany z poduszką

Leżak drewniany z poduszką to wygodniejszy wariant klasycznego modelu. Najdroższy z wymienionych modeli, ale też powszechnie uważany za najbardziej komfortowy. Do wyboru mamy różne rodzaje poduszek i materacy, w wielu kolorach i z różnych materiałów. Należy pamiętać o ich schowaniu w razie załamania pogody.

Jak wybrać wygodny leżak ogrodowy?

Wygodny drewniany leżak ogrodowy to mebel funkcjonalny. Możliwość regulacji wysokości zagłówka sprawia, że na leżaku będziemy mogli i siedzieć i leżeć. Podłokietniki i podnóżek dodaje duży plus do komfortu i łatwości wstawania z leżaka, co może okazać się bardzo istotne nie tylko dla osób starszych. Leżak dodatkowo wyposażony w wygodną poduchę będzie dobrze się sprawdzał nawet do drzemek na świeżym powietrzu.

Jak zaaranżować kącik wypoczynku na tarasie?

Leżak i hamak to dwa meble ogrodowe, które chyba najbardziej kojarzą nam się z relaksem na łonie natury. Chcesz urządzić strefę odpoczynku w swoim ogrodzie? Najlepsze do tego celu będą dwa leżaki (lub więcej) oddzielone stolikiem, na którym możemy położyć książkę, napój czy inne drobiazgi, które chcielibyśmy mieć w zasięgu ręki. Parasol, wygodna poduszka, ręcznik czy koc, a także delikatne oświetlenie wieczorną porą to następne drobiazgi, które tworzą atmosferę tej strefy ogrodu.