Każdy, kto mieszkał w bloku choć raz odczuł problem z brakiem wolnego miejsca. Wyobraźmy sobie, że właśnie wracamy do domu z nowo nabytym gadżetem kuchennym w bardzo atrakcyjnej cenie, a tu okazuje się, że nie ma gdzie go postawić, a już na pewno nie ma gdzie schować. Dziś pokażemy Wam ciekawe rozwiązania, dzięki którym nie dojdzie do takich sytuacji.

W tym artykule postanowiliśmy skupić się na pomieszczeniu, które jest uznawane za serce domu, czyli na kuchni. Tutaj dzieje się najwięcej – powstają kulinarne talenty, rodzą się poważne rozmowy, a czasem zabawne sytuacje. To pomieszczenie, w którym przechowujemy dużą ilość rzeczy i czasami ciężko zadbać o to, by wszystko było uporządkowane, a przy tym zajmowało niewiele miejsca.

Na szczęście na wszystko znajdzie się rozwiązanie!

Szafek i szuflad nigdy dość

Nieważne czy szafek będzie całe mnóstwo, czy kilka. Nie oszukujmy się – miejsca i tak zawsze będzie za mało. Z tego powodu przy projektowaniu kuchennej zabudowy wykonawca zawsze stara się zapełnić każde wolne miejsce.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są szuflady, które znajdują się wewnątrz większych szuflad. Dodatkowo na rynku można znaleźć całe mnóstwo organizerów pozwalających na przechowywanie nie tylko sztućców, ale też słoików, przyprawników, makaronów, kasz, niezbędnych akcesoriów, noży. W tej chwili organizery są wykonywane z różnych materiałów i dostępne w różnych kolorach. Bez trudu dobierzemy coś do wystroju naszej kuchni.

Przedmiotami, które sprawiają najwięcej problemów w przechowywaniu są garnki. Zazwyczaj duże, z niewygodnymi rączkami, które ciężko zmieścić. Na szczęście i na nie znalazł się sposób w postaci wygodnych, wysuwanych półek, które można zamontować w tradycyjnych i narożnych szafkach. W każdej chwili mamy swobodny dostęp do pólek, które dodatkowo są pokryte antypoślizgową powłoką, dzięki której schowane przedmioty nie przesuwają się. Nie ma szans na hałas.

Ukryte w blacie

Czasem aż trudno sobie wyobrazić, co może się ukrywać w kuchennych zabudowach. Obecnie coraz częściej stosuje się wysuwane blaty, na których bez trudu można przygotować śniadanie czy ulubione ciasto.

Sporą ciekawostką, ale też wygodnym rozwiązaniem może być deska do prasowania ukryta w blacie. W taki sposób można zaoszczędzić sporo miejsca, a przy okazji nie męczyć się przy składaniu i rozkładaniu.

Dla tych, którzy chcą mieć w domu czystą wodę

W każdej nowoczesnej kuchni powinna płynąć woda dobrej jakości i właśnie dlatego proponujemy filtr kuchenny. Nie myślcie jednak, że to rozwiązanie zabiera miejsce w kuchni – nic bardziej mylnego!

Ecoperla Profine Zero to odwrócona osmoza o niewielkich wymiarach. Bez problemu zmieści się w kuchennej szufladzie. Nie wymaga zasilania prądem, nie ma też dodatkowego zbiornika na wodę W procesie filtracji z wody usuwane są: bakterie, wirusy, pestycydy, chlor, metale ciężkie. W wodzie pozostają wszystkie niezbędne dla organizmu minerały.

Ten filtr kuchenny jest w szczególności polecany osobom, które piją dużo wody, ale oprócz tego kawoszom i wielbicielom herbaty. Filtrowana przez Ecoperla Profine Zero woda ma idealne parametry do wydobycia z gorących napojów wszystkiego, co najlepsze. Woda z tej nowoczesnej odwróconej osmozy sprawdzi się też do przygotowania różnego rodzaju dań.

odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero

Segregacja odpadów to nic trudnego

Segregacja odpadów jest teraz w modzie. Właśnie z tego powodu już w standardzie zabudowy kuchennej pojawiają się kosze na segregację odpadów oraz specjalne sortowniki dostosowane do szuflad.

Dostępne są też ciekawe rozwiązania na zebranie skórek, wycinków i innych nieczystości powstałych podczas przygotowywania jedzenia na blacie. Niektóre modele szafek posiadają specjalnie wycięty otwór, w którym znajduje się pojemnik. Jest on przykryty pokrywką stanowiącą część blatu roboczego. Po pracy wystarczy jedynie uchylić pokrywkę, a wszelkie resztki zepchnąć wprost do pojemnika. Jeśli jesteście eko i macie swój ogródek lub działkę, to resztki organiczne możecie wykorzystać na kompost.

Praktyczne rozwiązania – chowane okapy i gniazdka

Urządzenia schowane w zabudowie kuchennej to praktyczne i estetyczne rozwiązanie, dzięki któremu dodatkowo będziemy w stanie utrzymać je w większej czystości. O ile zmywarka schowana za frontem już nikogo nie dziwi, o tyle okap chowany w blacie lub gniazdka elektryczne to wciąż nowość. Zabudowa urządzeń nie ma najmniejszego wpływu na ich działanie, a daje w kuchni pożądany efekt uporządkowania.

I wszystko w porządku – cudowne kosze cargo

Kosze cargo to sposób na przechowywanie rzeczy, który zdobył ogromną popularność w bardzo krótkim czasie. Dlaczego? Kosze zazwyczaj mają prowadnice, dzięki którym można je wysunąć do samego końca. W dodatku często posiadają system cichego zamykania, dzięki czemu nie hałasują. Do koszy cargo mamy dostęp aż z trzech stron, co jest niezmiernie wygodne. W koszach cargo bez problemu możemy przechowywać butelki, produkty spożywcze czy środki czystości.

porządek w kuchni

Znajdź swój sposób na porządek

Z tymi rozwiązaniami do kuchni przechowywanie i utrzymanie porządku to pestka. Możecie być spokojni o to, że każdy produkt będzie miał swoje miejsce, a przy okazji zostanie trochę wolnego miejsca na nowe rzeczy.

Autor artykułu
Treść artykułu powstała przy współpracy ze sklepem internetowym oferującym systemy uzdatniania wody KrainaWody.pl