MccullochMarka obejmująca szeroki wybór urządzeń do pielęgnacji ogrodu takich jak pilarki, podkaszarki i wykaszarki, kosiarki do trawy, traktory ogrodowe, cross mowery, odśnieżarki, nożyce do żywopłotu, dmuchawy, należąca do firmy Husqvarna Group. Produkty marki McCulloch są przeznaczone dla wymagających klientów indywidualnych, do użytku przydomowego. Na tle produktów innych marek z tego segmentu wyróżniają się wysoką jakością, dużą wydajnością, silnikami o dużej mocy, zaawansowanymi technologiami, łatwością użytkowania, zastosowaniem wytrzymałych materiałów. Użytkownicy mają także do dyspozycji duży asortyment osprzętu.

Pilarka McCulloch 3-25

Pilarka McCulloch 3-25. Fot. vintagechainsawcollection.blogspot.com

McCulloch

pierwotnie był marką czysto amerykańską. Spółkę o nazwie McCulloch Motors Corporation w 1943 r. w Wisconsin założył Robert McCulloch. Kilka lat później firma przeniosła się do Kalifornii, gdzie wyprodukowano pierwszą pilarkę łańcuchową McCulloch, dwuosobowy model 5-49. W 1949 r. firma McCulloch zrewolucjonizowała rynek pilarek łańcuchowych, wprowadzając do sprzedaży pierwszą lekką jednoosobową pilarkę łańcuchową 3-25. Wydarzenie to na zawsze zmieniło rynek sprzętu do ścinki drzew. W latach 50. McCulloch Motors kontynuował rozwój i zdobywał nowe rynki zbytu. W 1958 r. spółka zmieniła nazwę na McCulloch Corporation. Poza produkcją wyśmienitych i znanych na świecie profesjonalnych pilarek łańcuchowych, firma wytwarzała także silniki lotnicze oraz silniki do gokartów.
Kolejny przełomowy produkt to wprowadzona w 1968 roku pilarka Power Mac 6, ważąca mniej niż 4 kg. W owym czasie była to najlżejsza pilarka spalinowa na świecie.

McCulloch mini mac 1

McCulloch Mini Mac 1. Fot. Mepila.blogspot.com

Po czterech latach ciągłych innowacji na rynek trafił model Mini Mac 1 przeznaczony dla szerokiego grona użytkowników amatorów, a nie wyłącznie drwali. Jednocześnie spółka zaczęła produkować elektryczne pilarki łańcuchowe.
W latach 70 i 80, McCulloch poszerzył ofertę o nożyce do żywopłotu, wykaszarki żyłkowe i dmuchawy do liści. Spółka była teraz wyraźnie skupiona na sprzęcie ogrodniczym.
W 1988 roku firma McCulloch przeprowadziła się do Tucson w stanie Arizonie, gdzie otworzono nową siedzibę i magazyn dystrybucyjny.
Wśród innowacji wprowadzonych na rynek w 1998 roku pojawiły się elektryczne wykaszarki żyłkowe.
W 1999 McCulloch sprzedał swój europejski oddział firmie Husqvarna AB. Po dziewięciu latach Husqvarna zdobyła również prawa do marki McCulloch na rynku północnoamerykańskim. Od tej pory marka jest częścią Husqvarna Group.

Więcej zdjęć starych modeli pilarek McCulloch:

vintagechainsawcollection.blogspot.com

mepila.blogspot.com

A na koniec ciekawy filmik: