Fot. tesa

Jesteś miłośnikiem roślin i zawsze z utęsknieniem czekasz na nadejście wiosny? By zapewnić sadzonkom jeszcze lepsze warunki rozwoju, możesz samodzielnie stworzyć miniszklarnię. Dzięki wykorzystaniu przezroczystego parasola, rozwiązanie to będzie nie tylko funkcjonalne, ale i niesłychanie oryginalne!

Dzięki samodzielnie wykonanej miniszklarni wczesną wiosną zapewnimy nasionom warzyw i ziół odpowiednią wilgotność, a także temperaturę. Co najważniejsze, do wykonania tak oryginalnego i funkcjonalnego inspektu wcale nie potrzebujemy wiele – wystarczy zdobyć przezroczystą, plastikową parasolkę, farby akrylowe, dużą donicę i taśmę malarską tesa® Precision Sensitive.

miniszklarnia ogrodowa

Fot. tesa

 

To będzie potrzebne

 • przezroczysty parasol
 • farba akrylowa w dowolnym kolorze (kolorach)
 • pędzel
 • rękawiczki ochronne
 • duża donica (możesz ją zastąpić np. drewnianą balią)
 • sadzonki roślin lub ziół
 • ziemia
 • narzędzia ogrodnicze
 • taśma malarska tesa® Precision Sensitive

 

Jak to się robi

 1. Zaczynamy od przygotowania odpowiedniej donicy lub drewnianą balię, w której będzie można posadzić rośliny.
  miniszklarnia

  Fot. tesa

 2. Najpierw sadzimy w donicy przygotowane sadzonki roślin, np. truskawek lub poziomek.
  miniszklarnia

  Fot. tesa

 3. Następnie na odpowiednio zabezpieczonym blacie ozdabiamy parasolkę: wcześniej na jej powierzchni przyklejamy dowolny wzór taśmą malarską tesa®, upewniając się, że taśma została naklejona dokładnie i nie pomarszczyła się.
  miniszklarnia

  Fot. tesa

 4. Niepokryte taśmą miejsca malujemy farbą akrylową w dowolnym kolorze, a następnie odstawiamy parasolkę na kilkadziesiąt minut do wyschnięcia.
  miniszkalrnia

  Fot. tesa

 5. Gdy farba wyschnie, ostrożnie usuwamy taśmę. Parasolka jest już gotowa do zamontowania nad donicą, tworząc w ten sposób oryginalną mini-szklarnię!
  miniszklarnia ogrodowa

  Fot. tesa

Samodzielnie wykonana miniszklarnia może urozmaicić nie tylko ogrodową, ale i tarasową czy nawet balkonową przestrzeń. Dodatkowo, w parasolce można zrobić niewielkie otwory, w celu zapewnienia roślinom odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Tak oryginalnej miniszklarni sąsiedzi będą mogli Ci tylko pozazdrościć!

Artykuł przygotowany na podstawie materiałów firmy tesa.