Kolekcja Mosa marki Cersanit. Fot. Cersanit

Łazienka to miejsce, w którym domownicy spędzają bardzo dużo czasu. W niej załatwiają codzienne czynności higieniczne i relaksują się po ciężkim dniu w pracy. To jedna z ważniejszych wizytówek domu, nie dziwi więc, że wybór armatury, oświetlenia czy glazury zabiera mnóstwo czasu. Przy wyborze tej ostatniej pojawia się odwieczny dylemat: jaki format płytek będzie najlepszy do naszej łazienki?

Kolekcja Elfi marki Cersanit. Fot. Cersanit

Kolekcja Elfi marki Cersanit. Fot. Cersanit

Bogactwo wzorów, kolorów i formatów płytek ceramicznych stawia przed urządzającymi i remontującymi łazienki trudne zadanie – jakie płytki wybrać, jak je ułożyć, jakie formaty są teraz modne? Producenci proponują nam płytki ceramiczne w najróżniejszych formatach, począwszy od drobnych mozaik aż po duże kwadraty i prostokąty. To, które wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych upodobań oraz efektów, jakie chcemy uzyskać.

Niezależnie czy jesteśmy posiadaczami dużego salonu kąpielowego czy niewielkiej łazienki, z pomocą płytek o większych formatach powiększymy wnętrze optycznie. Z myślą o  mniejszych łazienkach powstały kafelki w rozmiarze 25 x 40 cm, które zyskują coraz większe grono zwolenników. Ułożone w orientacji poziomej są nie tylko efektowne, lecz także potrafią wizualnie powiększyć niewielką przestrzeń. Za większymi płytkami przemawia również fakt, że zawierają mniej fugi, która – zwłaszcza wtedy, kiedy jest jasna – brudzi się najszybciej. Dodatkową zaletą kafelków w rozmiarze 25 x 40 cm jest to, że są łatwiejsze do utrzymania w czystości i pielęgnuje się je szybciej niż te o małej powierzchni.

Jesteśmy przyzwyczajeni, że standardowe płytki w łazienkach mają niewielkie formaty. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nagromadzenie małych elementów pomniejsza wnętrze, dlatego mniejsze formaty lepiej sprawdzą się w dużych salonach kąpielowych, tworząc atmosferę przytulności.

Kolekcja Negra marki Cersanit. Fot. Cersanit

Kolekcja Negra marki Cersanit. Fot. Cersanit

W ofercie Cersanit płytki 25 x 40cm znalazły się wśród sześciu nowych kolekcji, co pozostawia urządzającym łazienkę duży wybór stylów najbardziej odpowiadających ich gustom.

Nowe kolekcje płytek Cersanit

Kolekcja Ambio marki Cersanit. Fot. Cersanit

Kolekcja Loris to propozycja dla miłośników ciepłych tonacji przełamanych klasyczną bielą. Dekory utrzymane są w kolorystyce subtelnego fioletu i czerwieni, co pozwala na stworzenie  aranżacji pełnej świeżości i wdzięku. W kolekcji Ambio inspiracją była natura. Łazienka, w której królują kafelki perfekcyjnie imitujące drewno tworzy przestrzeń bliską przyrodzie, idealną dla osób ceniących ciepłe i przyjazne wnętrza. Płytki dekoracyjne z kolekcji Mosa dobrze sprawdzą się w łazienkach, gdzie zależy nam na osiągnięciu klasycznego efektu. Wszystko dzięki połączeniu kolorystycznej palety brązów z wyrazistymi paskami, które optycznie poszerzą przestrzeń. Odważniejsi klienci coś dla siebie znajdą w kolekcji Negra. Łączy ona nowoczesny charakter z klasycznymi kolorami czerni i bieli. Dzięki temu, w łazience nie zabraknie designerskiego, surowego stylu, przełamanego kwiatowym dekorem. Nowoczesne i odważne połączenie z najmodniejszymi wzorami znaleźć można w propozycji Elfi. Różnorodność płytek prezentowanych w tym zestawie pozwala na stworzenie niepowtarzalnych kompozycji. Poszukiwacze ponadczasowych rozwiązań nie będą zawiedzeni kolekcją Regna, która łączy chłodne barwy z subtelnym kwiatowym lub wyrazistym, geometrycznym insertem.

Nowe kolekcje płytek Cersanit

Kolekcja Regna marki Cersanit. Fot. Cersanit

Dla ożywienia ceramicznych kompozycji i dopełnienia aranżacji Cersanit poleca zastosowanie pasujących płytek ścienno- podłogowych i dekorów z wybranych kolekcji. Cały trud włożony w ich układanie zrekompensuje wizualny efekt spójnej, eleganckiej powierzchni.