Artykuł sponsorowany

Wracają do łask w pięknym stylu. Tapety na ścianę są doskonałym sposobem, aby szybko i tanio odmienić wnętrze, a także nadać mu zupełnie innego charakteru. Zarówno okładziny nawiązujące do klasycznych trendów, jak i te korzystające na przykład ze skandynawskich inspiracji świetnie się prezentują, stają się dyskretnym tłem lub dominującą we wnętrzu przestrzenią. W tym drugim wypadku warto położyć je tylko na jednej ścianie.

  1. Kolory, faktury, wykończenia
  2. Efektowna dekoracja
  3. Jak położyć tapetę?

Kolory, faktury, wykończenia

Tapeta ścienna ma swoją historię i może być wykonana z różnych materiałów, co niewątpliwie wpływa na jej wygląd, wytrzymałość a także odporność na przykład na wilgoć. Przede wszystkim pozwala w oryginalny sposób określić na przykład przestrzenie, nadać innego kształtu wnętrzu. Piękne tapety zdobią, a także wprowadzają określony charakter. Na przykład w momencie gdy położymy je tylko na jedną ścianę, z pewnością będą dominować. To widać zwłaszcza, gdy użyjemy intensywnych wzorów i kolorów.

Efektowna dekoracja

W nowoczesnych wnętrzach sprawdza się na przykład tapeta szara. Rewelacyjnie podkreśla minimalizm i jest doskonałym tłem dla białych mebli. Modna tapeta w kratkę mogłaby być pewnego rodzaju grą z ciekawym deseniem. Warto zwrócić uwagę, że świetnie będzie prezentować się w kuchni czy łazience, ale także w sypialni. To wymagający wzór i dlatego tapeta w kratkę będzie świetnie się komponować z jednolitymi elementami wyposażenia. Z pewnością doda nieco nonszalancji i zdrowego dystansu do nieco surowych przestrzeni. Niezmiennie czerpiemy ze skandynawskich trendów. Odwołująca się do roślinnych motywów tapeta liście, kwiaty, drzewa wykorzystuje, tworząc często nierealistyczne przestrzenie na ścianie. Nieco przymglone krajobrazy lub egzotyczne modne monstery przykuwają uwagę. We wnętrzach skandynawskich świetnie się również prezentuje szara tapeta.

Jak położyć tapetę?

Technologia produkcji oraz dostępne materiały sprawiają, że tapety ścienne nie są kłopotliwe w położeniu. Oczywiście należy odpowiednio przygotować powierzchnię oraz wybrać klej właściwy do konkretnego rodzaju tapety. Kraków na swoim terenie ma kilka sklepów, w których można znaleźć całą paletę propozycji, kolorów, wzorów. Te świetnie będą prezentować się w nowoczesnych i tradycyjnych wnętrzach. Sprawdź, jak położyć tapetę i odmień swoje mieszkanie. Dzięki różnym dostępnym materiałom – klejom, wałkom, stołom z okładziną poradzi sobie nawet laik. Warto oczywiście zadbać o doskonałej jakości preparaty i położyć tapetę dokładnie, ponieważ będzie to procentować przez kolejne lata.