By zadbać o bezpieczeństwo w domu czy własnej firmie należy zainwestować w wysokiej jakości system zabezpieczający. Bez względu na to czy jesteśmy w domu, czy nie – warto by nasze mienie było chronione. Najlepszym sposobem jest zainstalowanie systemów alarmowych. Jako dopełnienie idealnie sprawdzi się system monitoringu, który zabezpieczy cię w razie wszelkich nieprzewidzianych sytuacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł w spokoju spać w swoim domu, a także zostawić swoją firmę na noc bez obawy o nieproszonych gości.

Rodzaje systemów monitorujących

Na rynku istnieje kilka rodzajów systemów monitorujących – https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych i nowocześniejszych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład system analogowy. Wykorzystuje się go w dużych sklepach oraz firmach, gdzie nadzór jest wręcz niezbędny. Innym zaś jest system monitoringu IP (Internet Protocol), inaczej nazywany monitoringiem sieciowym. Jest on już znacznie bardziej zaawansowany. Pozwala na tworzenie systemów monitoringu dla najbardziej wymagających użytkowników.

Zalety monitoringu IP

Taki system posiada szereg zalet, które przyciągają coraz większą liczbę zadowolonych użytkowników. Oto niektóre z nich: nieskomplikowany montaż, bardzo niewielkie koszty utrzymania, niezawodność nawet podczas braku zasilania, możliwość zdalnego podglądu widoku z kamer za pośrednictwem sieci internetowej.

Do zapewnienia bezpieczeństwa najczęściej wybieramy dziś systemy monitoringu IP – https://www.montersi.pl/monitoring-ip . Wynika to z pewnością z jego licznych zalet. Są to na przykład duża bezawaryjność, a także prosta konfiguracja i zaawansowana funkcjonalność. Nowoczesne modele kamer oferują doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości od 4Mpx i wyższej. Posiadają także rozwiązania, które poprawiają widoczność w nocy oraz przy złych warunkach pogodowych. Co więcej – technologia jest tak zaawansowana, że potrafi rozpoznawać twarz. Umożliwia także włączenie alarmu, gdy niepożądany obiekt pojawi się w strefie alarmowej lub przekroczy wyznaczoną linię, a także gdy w zabezpieczonym polu zniknie jakikolwiek element. Użytkownik dostaje wtedy alarmową wiadomość SMS.

Łatwość obsługi monitoringu IP

Dzięki temu, że system monitoringu IP umożliwia jego zdalne sterowanie jest bardzo popularny nie tylko w firmach, ale też w domach. Dodatkową zaletą jest to, że nie wymaga on dodatkowego zasilania. W tym przypadku wystarczy kabel internetowy, który zapewnia zasilanie oraz odpowiada za sygnał z kamer. System monitoringu IP jest prosty w montażu, a zakup poszczególnych elementów nie stanowi dużego wydatku. Dzięki temu jest świetnym rozwiązaniem dla osób prywatnych i firm w każdej branży. To jedno z najbardziej przyszłościowych rozwiązań telewizji przemysłowej.

Zastanawiasz się jaki system alarmowy wybrać? Zgłoś się do specjalistów ze sklepu Montersi.plhttps://www.montersi.pl/systemy-alarmowe