Niniejszy wpis powstał po to, aby osoby dopiero zaczynające działania w obszarze majsterkowania, mogły swobodnie dobrać dla siebie najlepsze rozwiązania. Jeżeli chcesz pracować w drewnie, masz z pewnością pewnego rodzaju obawy. Uwaga – nie musisz mieć pełnego narzędzi warsztat, aby zacząć, bo większość stolarskich prac to po prostu kwestia pracy na 4 podstawowych kategoriach elektronarzędzi.

Oprócz elektronarzędzi warto zaopatrzyć się również w narzędzia ręczne dostępne w sklepie Akcesoria.cnc.info.plhttps://www.akcesoria.cnc.info.pl/740-narzedzia/narzedzia-reczne

TOP 5 - elektronarzędzia przydatne w czasie remontu mieszkania

Fot. Festool

Ważne, że są one dosyć takie i nie obciążają tak budżetu. Jednak wystrzegaj się kupowania w promocji, czy sugerowania się najtańszymi. Lepiej stopniowo sobie zbudować kompletny arsenał z lepszego sprzętu niż potem latać i załatwiać zwroty. Producenci przecież dbają o to, żeby sprzęty były objęte gwarancją. Gdy zbierzesz swój zestaw, poradzisz sobie z każdym amatorskim przedsięwzięciem. Lista poniżej to krótka charakterystyka kategorii.

Wiertarko-wkrętarki

Tutaj mamy do czynienia z automatyzacja procesu wkręcania. Dzisiaj to już norma, ale kiedyś to była prawdziwa rewolucja, bo czas potrzebny na wkręcanie uległ ogromnemu skróceniu. Komfort pracy poszybował na mega wysoki poziom, poza tym przecież to są tak naprawdę w pełni samodzielne bezkablowe wiertarki. Czyli pracujesz gdzie chcesz, bez konieczności bycia uzależnionym od źródła energii. Wkrętarka na pokładzie – to absolutny must have.

Innowacyjne pilarki NanoBlade

Fot. Bosch

Pilarki

Stolarze koniecznie muszą je mieć. Dzielimy je na kilka rodzajów, względem konstrukcji i mają różne zastosowania. Ręczne pilarki i wyrzynarki, pilarki kątowe czy szablaste. Warto się nauczyć obsługi każdej z nich, to trochę czasochłonne, jednak bardzo popłaca. Gdy już się ich nauczysz, na pewno szybko dostrzeżesz, że możesz z nimi wiele zdziałać.

Opisywane 4 podstawowe kategorii elektronarzędzi znajdą Państwo w dziale narzędzia pod adresem: https://www.akcesoria.cnc.info.pl/12-narzedzia

Frezarki górnowrzecionowe

Fot. Black&Decker

Frezarki

Kategoria ostatnia choć nie najmniej ważna. Frezarka ręczna górnowrzecionowa to następne narzędzie, które w połączeniu z frezami daje naprawdę liczne usprawnienia. Często też jest to furtka do bardziej zaawansowanych, czy powiedzmy ambitniejszych prac dla majsterkowiczów.

 

 

akumulatorowa szlifierka mimośrodowa Bosch

Fot. Bosch

Szlifierki

Następna kategoria w amatorskich zastosowaniach narzędzi to ręczne szlifierki oscylacyjne. Są one lekkie i bardzo poręczne w użyciu. Różne końcówki i ścierne materiały sprawiają, ze to narzędzie niesamowicie uniwersalne. Szlifowanie większych elementów jest dzięki nim lepiej zorganizowane, dokładniejsze i przede wszystkim, nie potrzebuje tak wiele czasu.

 

Artykuł powstał przy współpracy sklepu Akcesoria.cnc.info.pl – https://www.akcesoria.cnc.info.pl/735-narzedzia/narzedzia-skrawajace