Każdy świeżo upieczony właściciel domu lub mieszkania stoi przed sporym wyzwaniem – jak urządzić lokum, by nie tylko prezentowało się nienagannie, ale też wyróżniało się użytecznością i funkcjonalnością. O ile z doborem mebli i kolorów ścian nie masz problemu, o tyle kompletnie nie wiesz, jakie udogodnienia powinny znaleźć się w Twoim domu by można było go nazwać nowoczesnym? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz najnowszy tekst! Przedstawiamy w nim 3 nowinki technologiczne, które z pewnością sprawią, że poczujesz się komfortowo we własnych czterech ścianach.

Światłowody

Choć światłowody dostępne są na rynku telekomunikacyjnym od kilku dekad, to dopiero w ostatnich latach pojawiły się w prywatnych domach. Dlaczego warto w nie zainwestować? Przede wszystkim dla szybszego internetu i nowoczesnej telewizji! Umieszczenie ich gwarantuje ogromną przepływność informacji, dzięki czemu ograniczenia w wysyłaniu i przesyłaniu danych, często spotykane w internecie LTE lub kablowym, nie będą Twoim zmartwieniem. Przydaje się to zwłaszcza, gdy domownicy korzystają z kilku telewizorów lub urządzeń mobilnych – a w dzisiejszych czasach jest to przecież normą, prawda? Do tego światłowody są w pełni bezpieczne i odporne na zakłócenia wynikające, np. z niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Klimatyzacja

Wyjątkowo źle znosisz upały? A może przez cały rok dokuczają Ci uciążliwe alergie? W takim razie klimatyzacja obowiązkowo musi pojawić się w Twoim domu! Wysokiej jakości klimatyzatory, oferowane choćby przez firmę Klima-pol, zapewnią Ci stały dopływ świeżego i rześkiego powietrza. Dzięki temu poczujesz się komfortowo, ale też możesz mieć pewność, że powietrze którym oddychasz będzie pozbawione uczulających alergenów (wszystko dzięki filtrom). Musisz pamiętać, że aby tak było, ważne jest przestrzeganie kilku zasad. Po pierwsze, nie ustawiaj urządzenia na zbyt wysokie obroty – grozi to obniżeniem odporności, a tym samym niesie ryzyko infekcji dróg oddechowych wśród domowników. Optymalna temperatura w domu nie powinna być niższa od tej na dworze o więcej niż 6°C. Po drugie, wykonuj regularne czyszczenie, uzupełniaj filtry. W przeciwnym razie w Twoich przewodach zagnieżdżą się groźne bakterie!

System zarządzania domem

Wielokrotnie widziałeś filmy, na których bohaterowie mogli sterować swoim domem, np. zasłaniając żaluzję bez konieczności podnoszenia się z łóżka? To już nie science fiction, ale teraźniejszość. A wszystko dzięki systemowi zarządzania inteligentnym domem! To nie tylko nowoczesne rozwiązanie, ale przede wszystkim ogromna wygoda i komfort – w końcu system dostosowuje się do Twoich potrzeb. Oprócz wspomnianych rolet, za pomocą niewielkiego urządzenia lub aplikacji w telefonie, masz szansę kontrolować klimatyzację, wentylację i nagłośnienie, sterować regulacją ogrzewania i oświetlenia oraz obsługą sprzętu audio i video.