Nowoczesna aranżacja salonu wymaga również dobrania odpowiednich artykułów oświetleniowych. Jeżeli zastanawiasz się, co wybrać, zapraszamy do sprawdzenia najmodniejszych lamp razem z nami!

Oświetlenie w salonie powinno być wielofunkcyjne, ponieważ to pomieszczenie pełni też różne funkcje. Oglądamy w nim telewizję, czytamy książki, spotykamy się ze znajomymi, wydajemy przyjęcia, dlatego powinniśmy również dobrać do niego kilka różnych źródeł światła.

Oświetlenie ogólne

Jego zadaniem jest oświetlenie salonu w pełni, dlatego też jest ono montowane na suficie. Oświetlenie ogólne może mieć postać nowoczesnych oczek – opraw oświetleniowych zainstalowanych w suficie podwieszanym, możemy też wybrać oświetlenie liniowe z taśm LED czy też zdecydować się na lampy sufitowe wiszące lub natynkowe.

Gdy pragniemy zaakcentować nowoczesny styl salonu, wybierzmy lampy o niebanalnym wyglądzie, na przykład Foscarini lampy zachwycające swoimi formami. Oświetlenie tego włoskiego producenta idealnie wpisuje się przestrzenie nowoczesne. Do wyboru mamy między innymi lampy ręcznie wykonane ze szkła satynowego, lampy przypominające świecące kamyczki, z abażurami z drutu oraz lampy stylizowane na tradycyjne żyrandole, ale wykonane w pełni z tworzywa.

Oświetlenie dodatkowe

Aby salon był jeszcze ładniejszy, dobierzmy do niego również oświetlenie dodatkowe. Możemy wybrać lampy podłogowe, na przykład w modnym obecnie stylu loft – świetne będą lampy industrialne z metalowymi kloszami. Świetnie wyglądają też lampy na trójnogach czy lampy w formie kinowych reflektorów.

Dopełnieniem przestrzeni mogą być lampy stołowe – w stylu nowojorskim z pękatą podstawą oraz materiałowym kloszem, nowoczesne lampki o minimalistycznym kształcie czy też świeczki ledowe, które doskonale zastępują te tradycyjne.

Jeżeli szukasz doskonałych lamp nowoczesnych do salonu, oferty znajdziesz już teraz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i również w tych on-line. Wiele ciekawych modeli lamp nowoczesnych czeka na ciebie w showroomie Life Ideas w Warszawie.