Fot. Dremel

Marka Dremel rozszerza swoją ofertę wysokoobrotowych narzędzi akumulatorowych o nowy model. Dremel 8220 doskonale sprawdza się przy projektach wymagających dużej mocy i takich, w których konieczne jest wykorzystanie zaawansowanych przystawek.

Nowy akumulatorowy Dremel 8220

Fot. Dremel

Akumulatorowy Dremel 8220 wyróżnia się wydajnością, zapewniając użytkownikom lepszą kontrolę i możliwość efektywnej obróbki różnych materiałów.  Z pomocą nowego narzędzia można wykonać szereg projektów wymagających cięcia i szlifowania metalu lub drewna, frezowania, czyszczenia czy polerowania. Narzędzie obrotowe Dremel 8220 pozwala na wszechstronne i precyzyjne działanie przy małych i dużych projektach – od zajęć hobbystycznych, np. wytwarzania biżuterii, przez grawerowanie szkła, do prac domowych i ostrzenia narzędzi ogrodowych.

Model Dremel 8220 stworzono do wymagających zadań, dlatego jest wyposażony w wydajny silnik, który zapewnia odpowiednie rezerwy mocy. Wyjmowany akumulator litowo-jonowy 12V gwarantuje maksymalną wydajność i do 33% dłuższą pracę podczas cięcia śrub w porównaniu do poprzednika – modelu Dremel 8200. Natomiast wbudowana dioda led 360 stopni pozwala dokładnie oświetlić miejsce pracy.

Nowy akumulatorowy Dremel 8220

Fot. Dremel

Nowy akumulatorowy Dremel 8220

Fot. Dremel

Narzędzie jest kompatybilne ze wszystkimi standardowymi przystawkami Dremel oraz przystawkami High Performance, np. minipilarką Dremel umożliwiającą precyzyjne i szybkie cięcie.Nakrętka kształtowa EZ Twist™ ze zintegrowanym kluczem umożliwia szybką wymianę akcesoriów.

Dremel 8220 ma ergonomiczny kształt, który umożliwia wygodne trzymanie narzędzia w punkcie, gdzie znajduje się środek ciężkości – blisko zamontowanego osprzętu. Miękki uchwyt 360 stopni gwarantuje wygodną pracę w każdej pozycji.

Dane techniczne

Napięcie akumulatora – 12,0 V

Zakres prędkości – 5.000 – 30.000 1/min

Waga – 0,66 kg

Nowy akumulatorowy Dremel 8220

Fot. Dremel