Firma ta rozpoczęła działalność w 2002 r. jako Nutool Polska i była młodszą siostrą brytyjskiej firmy Nutool UK. Już po kilku latach stała się prężnie działającym dystrybutorem szerokiej gamy narzędzi pneumatycznych, kompresorów, elektronarzędzi i maszyn, działającym w Polsce oraz za granicą.
Obecnie Nuair Polska jest częścią międzynarodowej grupy Fini-Nuair z centralą w Turynie (Włochy), która jest największym producentem kompresorów tłokowych na świecie i jednym z najpoważniejszych producentów kompresorów śrubowych. Produkując kompresory zarówno w Europie jak i w Azji grupa odnosi znaczące sukcesy jednocześnie w trzech segmentach rynku: przemysłowym, dla profesjonalistów oraz dla majsterkowiczów.
Nuair Polska oferuje szeroką gamę elektronarzędzi dla majsterkowiczów, maszyn stołowych, generatorów, spawarek oraz ciągle powiększający się asortyment kompresorów. Produkty te charakteryzują się korzystnym stosunkiem jakości do ceny.
Nuair Polska sprzedaje swoje produkty pod kilkoma markami, najważniejsze z nich to: Nupower, Nutool, Rockworth, Mecafer.