Panel prysznicowy to nowoczesne rozwiązanie, cieszące się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Może on zastąpić tradycyjną słuchawkę prysznicową lub też być z nią zintegrowany. Poznaj panele prysznicowe i bogactwo możliwości, jakie dają te urządzenia.

Panel prysznicowy – czym jest to urządzenie?

Panel prysznicowy to zaawansowane urządzenie, montowane zamiast słuchawki prysznicowej lub z nią zintegrowane. Umożliwia regulację temperatury wody oraz jej ciśnienia, wyposażone jest w dysze do hydromasażu, może posiadać również deszczownicę. Panel prysznicowy to sposób na stworzenie domowego SPA. Dzięki niemu nie tylko weźmiemy prysznic, ale także skorzystamy z masażu.

Budowa panelu prysznicowego

Panel prysznicowy zbudowany jest z kilku elementów, połączonych w całość dzięki estetycznej obudowie, zazwyczaj o nowoczesnej stylistyce. Pierwszym z elementów jest górna głowica, zazwyczaj w postaci deszczownicy. Drugim – słuchawka natryskowa, umocowana na korpusie panelu lub na ścianie obok niego. Decydując się na posiadanie obu elementów – zarówno deszczownicy, jak i słuchawki – zwiększamy możliwości panelu prysznicowego. W zależności od potrzeb będziemy mogli korzystać z kilku rodzajów strumienia wody – zwykłego, deszczowego, miękkiego, masującego.

Kolejnym elementem panelu prysznicowego są dysze do masażu, wbudowane w korpus lub zamontowane na przegubach, a więc umożliwiające kierowanie strumienia wody w wybrane miejsca. Zazwyczaj producenci oferują panele prysznicowe posiadające od czterech do ośmiu dysz. Ostatnim elementem panelu jest bateria, służąca do regulacji temperatury wody i jej strumienia. Może być ona dodatkowo wyposażona w termostat.

Walory estetyczne paneli prysznicowych

Panele prysznicowe produkowane są zazwyczaj z aluminium, stali, kamienia, szkła hartowanego lub wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Producenci dbają o ich designerski wygląd, dzięki czemu same w sobie stanowią element dekoracyjny strefy kąpielowej. Bogaty wybór paneli prysznicowych sprawia, że można dopasować je do każdej łazienki i cieszyć się luksusową kąpielą na co dzień.

Funkcjonalność paneli prysznicowych

Wybierając panel prysznicowy dopasowany do potrzeb, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale także na funkcjonalność. W zależności od tego, kto będzie z niego korzystał, możemy wybrać różne rodzaje baterii, na przykład z termostatem, a także różną ilość dysz, o regulowanym kącie nachylenia lub bez regulacji.

Panel prysznicowy, czyli luksus na wyciągnięcie ręki

Panel prysznicowy to przede wszystkim możliwość skorzystania z hydromasażu we własnym domu. Warto wiedzieć, że jest to nie tylko przyjemne i odprężające, ale również bardzo zdrowe. Masaż wodny pozytywnie działa na kręgosłup i stawy, rozluźnia mięśnie, działa antydepresyjnie. Poprawia także kondycję skóry.

Panel prysznicowy to doskonałe rozwiązanie w nowoczesnej łazience – estetyczne, efektowne, ale też bardzo praktyczne i prozdrowotne. Jeśli zdecydujemy się na zakup tego urządzenia, z pewnością nie będziemy żałować.