Sypialnia należy do pomieszczeń, w których odpoczywamy po całym dniu. W związku z tym powinna zostać zaaranżowana w taki sposób, aby sprzyjała relaksacji i znalezieniu wewnętrznej równowagi. Niezależnie od naszych upodobań estetycznych, powinniśmy pamiętać, aby do jej wykończenia wybrać materiały, które będą ze sobą idealnie współgrały, tworząc harmonijną przestrzeń, a zarazem wprowadzą do pomieszczenia klimatyczne ciepło.

Wybieramy podłogę do sypialni – podstawowe zasady

Podczas urządzania sypialni powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym stworzymy przestrzeń idealną do wieczornego odpoczynku. W tej kwestii warto zasięgnąć zdania ekspertów z DLH, którzy radzą, aby postawić na delikatne, stonowane kolory: biele, kremy, beże, szarości i pastele, które wniosą do pomieszczenia powiew lekkości, a zarazem będą stanowić neutralne tło dla elementów wyposażenia i dodatków w żywszych odcieniach. Pamiętajmy jednak, aby nie przytłaczać naszych stylizacji zbyt dużą ilością dekoracji – ich nadmiar sprzyja rozpraszaniu uwagi, a w konsekwencji może prowadzić nawet do problemów w zasypianiu. Postawmy natomiast na miękkie i puszyste tkaniny w postaci poduszek, narzut, zasłon czy dywaników – artykuły tego typu dodadzą przestrzeni przytulności.

Szukasz idealnej podłogi do swojej sypialni? Postaw na kolekcję DECO LINE

Dwuwarstwowe podłogi linii DECO LINE zostały wyprodukowane ze szlachetnego drewna dębowego z warmińsko-mazurskich lasów, dzięki czemu łączą w sobie unikalną kolorystykę, gęste usłojenie i świetne właściwości techniczno-użytkowe. Dzięki szczotkowaniu, fazowaniu i wykańczaniu lakierem utwardzonym UV lub olejem naturalnym, deski linii DECO LINE zyskują bardzo intrygujący wygląd, który można idealnie dopasować do sypialni urządzonej w każdym stylu. Proces szczotkowania, czyli nadawania struktury wierzchniej warstwie drewna, pięknie podkreśla naturalny rysunek surowca. Mikrofaza na czterech krawędziach sprawia natomiast, że deski znajdują swoje zastosowanie w nowoczesnych projektach wnętrz, ponieważ prezentują się bardzo designersko. Proces lakierowania lub olejowania uwydatnia wyjątkowy wygląd dębiny, a tym samym sprawia, że deski spełniają wysokie wymogi jakości, trwałości oraz odporności na wodę i zabrudzenia. W zależności od wizji projektowej, możemy zdecydować się na tradycyjne ułożenie desek, jak i na wzór jodełki. Rozwiązanie tego typu stwarza bardzo duże możliwości aranżacyjne, ponieważ we współczesnych projektach możemy zauważyć zwrot ku klasyce sprzed lat. Warto wspomnieć również o tym, że produkty linii DECO LINE mogą być stosowane na ogrzewaniu podłogowym.

Publikacja: insane.agency