Dobór interesujących artykułów dekoracyjnych do salonu może także być trudnym zadaniem. Jeśli nie wiesz, jak ozdobić swój salon, zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Nawet w minimalistycznych wnętrzach możemy znaleźć dekoracje, które mają za zadanie uatrakcyjnienie wyglądu pomieszczeń. Bez nich wnętrza wyglądają na puste, mało komfortowe, sterylne. Nie musimy jednak wcale decydować się na sporo ozdób, aby stworzyć atrakcyjnie prezentujące się wnętrze. Jak urządzić salon z dodatkiem pomysłowych dekoracji?

Dekoracje dopasowane do stylu

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, żeby dekoracje były dopasowane do charakteru wnętrza. Wtedy możemy podkreślić jego styl i sprawić, że będzie wyglądać jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Przykładowo, do salonu urządzonego w stylu rustykalnym możemy dobrać dekoracje w postaci wianków, a do tego skandynawskiego grafiki na ściany oraz świece, które wprowadzą do wnętrza klimat hygge.

Co za dużo, to niezdrowo

Z dekoracjami lepiej nie przesadzać – jeśli zastanawiasz się, jak urządzić salon, który będzie wyglądać atrakcyjnie, pamiętaj o zasadzie less is more, która mówi, że mniej to więcej. Zgodnie z nią lepiej wybrać mniej dodatków niż więcej i sprawić tym samym wrażenie chaosu.

Zatem do pustego salonu na początek wystarczy jedna czy dwie grafiki, rośliny oraz świeczki zamiast wielu różnych drobiazgów bez dużego znaczenia, które zajmują tylko miejsce na półkach.

Dekoracje ze smakiem

Aby salon wyglądał atrakcyjnie, powinniśmy również pamiętać o tym, by dodatki w nim były ze smakiem. Lepiej zdecydować się na jedną dekorację, która sama w sobie jest bardzo atrakcyjna niż na kilka, które są tanie i niezbyt ładne.

Zamiast kupowania najtańszych dekoracji w sklepach sieciowych lepiej zdecydować się na coś oryginalnego, na przykład ozdoby od lokalnych artystów czy pamiątki przewiezione z dalekich podróży.

Gdy nadal nie masz pomysłu, w sieci można już teraz znaleźć mnóstwo inspiracji, jak urządzić salon, także z wykorzystaniem interesujących dekoracji.