Artykuł sponsorowany

Wnętrze bez rodzinnych zdjęć, wspomnień z imprez czy pamiątek po wyjazdach i uroczystościach wydaje się być pozbawione duszy. Zamiast ukrywać fotografie w pudełkach i albumach, lepiej jest zrobić z nich praktyczny użytek. Jedną z opcji jest dekorowanie ścian za pomocą ramek i ram, których wnętrze będą wypełniać zdjęcia rodziny oraz najbliższych nam osób.

Jakie są obecnie najmodniejsze obramowania na rynku? Jak dopasować ramkę do stylu wnętrza? Na jakie ramki się zdecydować – ścienne czy stojące? Pojedyncze czy multiramy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście!

Zdjęcia zamiast obrazów – modna dekoracja wnętrza

Zastanawiasz się, jak ciekawie zagospodarować pustą ścianę we wnętrzu? Na stoliku nocnym bądź komodzie brakuje ładnej dekoracji? Czujesz, że pomieszczenia w Twoim domu są bez charakteru? Doskonałym rozwiązaniem tych problemów będzie zakup ramek na zdjęcia, w których można umieścić rodzinne pamiątki bądź portrety naszych najbliższych. I choć taka dekoracja wnętrza wydaje się mało oryginalna i prosta, to jednak różnica w postrzeganiu pomieszczenia będzie diametralna. Spersonalizowane wnętrze z fotografiami osób, które są nam drogie, to najlepsza metoda na wprowadzenie przyjemnej i rodzinnej atmosfery. Zamiast kupować modny plakat czy nic nie znaczący dla nas obraz z sieciówki, lepiej zdecydujmy się na ramy i ramki. Bez problemu możemy kupić pasujące do naszych domów ramy online – korzystając chociażby z katalogu ramek do wnętrz na Homebook.pl, w którym znajdziemy ofertę wielu marek i sklepów w jednym miejscu. Zastanawiasz się, jakie są opcje dostępne na rynku? Oto rodzaje ram i ramek, które królują na listach bestsellerów!

Rodzinne multiramki

Multiramki, czyli pojedyncze ramy, które mają przestrzeń na pomieszczeniu kilku, a nawet kilkunastu zdjęć, to wnętrzarski hit, który zaskarbił sobie sympatię miłośników ściennych dekoracji. To praktyczna forma prezentacji fotografii dla rodzin wielodzietnych oraz wielopokoleniowych, które chcą za pomocą jednej ozdoby pomieścić podobizny wszystkich członków rodziny. Multiramki sprawdzają się ponadto w studenckich i kawalerskich wnętrzach – jedna rama zbierze wszystkie wspomnienia z imprez i wyjazdów, będąc doskonałą pamiątką wspólnie spędzonych chwil.

Fotogaleria z klamerkami

W obecnych czasach, kiedy miniaturowe zdjęcia typu polaroid przeżywają swój renesans, zmieniła się również ekspozycja fotografii we wnętrzu. Od kilku sezonów prym wiodą organizery ścienne w formie kratek, do których – za pomocą klipsów bądź spinaczy – można przytwierdzić wywołane zdjęcia (np. Instaxem). Taka ozdoba świetnie sprawdza się w studenckich bądź młodzieżowych wnętrzach. Organizer oprócz zdjęć pomieści przeróżne ozdoby – plan lekcji, pocztówki, cytaty z książek czy notatki z przypomnieniami. Modnym wykończeniem takiej ramki będą dekoracyjne cotton balls, które po zmroku stylowo podświetlą cały organizer oraz przymocowane do niego zdjęcia.

Ramki na zdjęciaPojedyncze ramki ścienne lub stojące

Klasyczną formą ekspozycji zdjęć jest umieszczenie ich w pojedynczej ramie. Jej obramowanie powinno współgrać ze stylem całego pomieszczenia. Bogato wykończone w złotym lub srebrnym kolorze podkreślą estetykę wnętrz glamour, drewniane będą korespondować z modnym scandi, z kolei metalowe, cienkie ramki odnajdą się w surowszych pomieszczeniach, gdzie królują minimalizm i prostota. Mniejsze fotografie (np. portrety) najlepiej jest umieszczać w stojących ramkach, z kolei zdjęcia o większym formacie (z sesji czy oficjalnych wydarzeń) dobrze będzie oprawić do większej ramy na ścianę, która wypełni pustą przestrzeń we wnętrzu.