Fot. Gardena

Doświadczeni ogrodnicy chętnie pracują w rękawicach, ponieważ utrzymują one ręce w czystości, chronią je przed skaleczeniem i ułatwiają wiele prac ogrodowych. By dobrze pełniły swoją funkcję, muszą jednak być bardzo dobrej jakości. Szeroki wybór dobrych rękawic oferuje marka Gardena. Wyróżniają się one wysokiej jakości materiałami, solidnym wykonaniem i wysokim komfortem użytkowania.

Rękawice ogrodnicze marki Gardena są idealne do sadzenia, przesadzania, pikowania i innych prac ogrodowych, przy których potrzebne jest wyczucie. Są wykonane z wysokiej jakości trwałej bawełny i mają antypoślizgową powłokę w części chwytnej. Palce i kciuki zostały wykonane z dbałością o optymalne dopasowanie i długą eksploatację. Dotyczy to również nowych rękawic do prac pielęgnacyjnych. Są one wykonane z elastycznego materiału i w części chwytnej mają antypoślizgową, wodoodporną powłokę, która dobrze chroni ręce podczas cięższych prac ogrodowych, w tym również przed wilgocią i zimnem.

Rękawice do prac wodnych marki Gardena przeznaczone do prac z użyciem wody mają trwałą, antypoślizgową powłokę lateksową. Przyjemna w dotyku bawełniana podszewka gwarantuje wysoki komfort użytkowania i ciepło również podczas prac z użyciem zimnej wody. Jest to z pewnością zaletą tych rękawic np. przy czyszczeniu oczka wodnego późną jesienią.

Do prac ogrodowych z zastosowaniem narzędzi mechanicznych i elektrycznych świetnie nadają się nowe rękawice narzędziowe. W części chwytnej mają one specjalne wkładki absorbujące drgania. Materiał na palcach i kciukach jest dodatkowo wzmocniony. Pewny chwyt zapewnia także antypoślizgowe wykończenie materiału na palcach. Grube, wywijane mankiety zapewniają ochronę nadgarstków. Przy dłużej trwających pracach może się przydac zintegrowana wszywka do wycierania potu.

Rękawice  Gardena przeznaczone do pielęgnacji krzewów kłujących mają na wewnętrznej stronie oraz na palcach trwały materiał ochronny oraz wydłużone mankiety chroniące nadgarstki i przedramiona. Mimo tej dodatkowej ochrony i wzmocnień gwarantują one jednak konieczne do przycinania krzewów wyczucie.