Wersalki, amerykanki lub zwyczajne sofy z funkcją spania modne były w poprzednim wieku i modne są do dziś. To świadczyć może o tym, jak bardzo praktyczne są to meble, a przecież takie powinny być właśnie łóżka, z których korzystamy na co dzień. Do bardziej eleganckich wersji należą sofy narożne, które świetnie sprawdzą się w każdym salonie.

Najważniejsze potrzeby

Kupując sofę należy odpowiednio dopasować jej model do najważniejszych potrzeb. Nawet, jeśli nie będzie na co dzień pełniła funkcji spania, to warto wykorzystać taką możliwość. Gdy jednak salon jest jednocześnie sypialnią, konieczny okazuje się wybór wygodnej i prostej w obsłudze sofy z funkcją spania. Ta wyposażona powinna być w jeden, duży materac. Wówczas tego rodzaju meble, np. sofy narożne najczęściej rozkładane są z przodu. Jeden materac zawsze zapewnia więcej komfortu, jest to nawet porównywalne ze spaniem na tradycyjnym łóżku. Natomiast prosty sposób rozkładania umożliwi zaoszczędzenie choć odrobiny czasu.

Materac przede wszystkim

Sofy narożneDobrze wiemy, że wygodę spania zapewnia nam przede wszystkim dobry materac. Gdy jest on zbyt twardy lub zbyt miękki, to jakość naszego snu może nie być zbyt dobra. Sofy narożne, na których planuje się spanie co noc, powinny posiadać dobry jakościowy materac. Tu ważne jest jego wypełnienie, o które należy zapytać w sklepie. Jeśli chodzi o sofy to najczęściej występują: elastyczne taśmy siedziskowe, sprężyny bonnelowe, faliste lub kieszeniowe. Poza wypełnieniem, warto zapytać sprzedawcę również o odkształcenia. Jeśli sofa narożna służyć ma do spania, to warto wybierać dość twarde materace. Sofy narożne z zapadającym się materacem nie pozwolą na relaks oraz spokojny sen. Najlepsze okazują się być sofy ze sprężynami kieszeniowymi. Te występują również w większości materaców dostosowanych do łóżek tradycyjnych. Mają one odpowiednią sprężystość punktową i cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Takie materace z cała pewnością sprzyjają również kręgosłupowi.

Materiał sofy narożnej

Wygodny materac to jednak nie wszystko. Sofy nocą jedynie służą jako łóżko do spania, w dzień natomiast najczęściej korzysta z nich cała rodzina. Dlatego warto także kupując zwrócić uwagę na materiał, jakim sofa została obita. Najmniej praktyczne są tkaniny, do których albo się przyklejamy albo ślizgamy. Najlepsze są oczywiście materiały naturalne, ponieważ są one łatwe w konserwacji, są także bezpieczne.