Fot. JALO

Sprzęt przeciwpożarowy kojarzy nam się z bezpieczeństwem ale na pewno nie z efektownym wzornictwem. Za sprawą marki JALO to może się zmienić. Designerskie produkty przeciwpożarowe do użytku domowego to absolutna nowość.

Bezpieczeństwo może być piękne – to motto marki JALO. Designerskie produkty do ochrony domu i mieszkania przed pożarem to zupełna nowość na polskim rynku. W ofercie JALO znajdują się gaśnice kuchenne, czujniki dymu oraz koce gaśnicze dla użytkownika domowego, ceniącego piękny i unikatowy wygląd rzeczy, które go otaczają.

Produkty JALO są kwintesencją skandynawskiego myślenia o wnętrzu, które ma być zarazem bezpieczne i piękne. Nad wyglądem i funkcjonalnością Jalo pracowali czołowi fińscy projektanci. Każdy z nich przekazał swoją unikatową wizję ochrony pożarowej. Dzięki temu produkty Jalo są nie tylko spektakularnie piękne, ale również maksymalnie skuteczne. Ich instalacja trwa zaledwie kilka sekund i nie wymaga dużego wysiłku.

Gaśnica kuchenna Pheonix

Stylowa ochrona przeciwpożarowa mieszkań

Fot. JALO

Pierwsze na świecie kuchenne urządzenie gaśnicze zaprojektowane przez uznanego projektanta – Oiva Toikka. Przypomina mitycznego ptaka, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem. Pheonix świetnie zaprezentuje się w każdym wnętrzu. Dzięki swojemu niezaprzeczalnemu urokowi, może być przechowywane na widoku i być pod ręka w razie potrzeby. W przypadku pożaru w kuchni liczy się każda sekunda.

Phoenix jest bardzo łatwy w użyciu – dzięki intuicyjnej i prostej w stosowaniu formie aerozolu. Nie wymaga konserwacji ani przeglądów technicznych. Nowa technologia gaśnicza sprawia że produkt jest bezpieczny w stosowaniu i łatwy w przechowywaniu. Ciśnienie wewnątrz gaśnicy wynosi zaledwie 2 bary.

 • kuchenne urządzenie gaśnicze do gaszenia płonącego oleju, drewna, plastiku i gumy
 • może być używane do gaszenie urządzeń elektrycznych do 1000 V
 • biodegradowalny i łatwy do oczyszczenia środek gaśniczy – wystarczy wytrzeć opryskane powierzchnie i można z nich dalej korzystać
 • łatwe do rozpylenia – forma aerozolu
 • nie wymaga serwisowania ani przeglądów technicznych

Cena – 370 zł

Stylowa ochrona przeciwpożarowa mieszkań

Fot. JALO

Czujnik dymu Kupu

Stylowa ochrona przeciwpożarowa mieszkań

Fot. JALO

Kupu to kompaktowy i miły dla oka optyczny czujnik dymu. Stanowi atrakcyjny akcent na suficie. Dzięki wykończeniu tkaniną i szerokiej palecie kolorystycznej pasuje do każdego wnętrza. Zaprojektowany przez uznanego fińskiego designera – Herri Koskinena, wyróżnia się na tle dostępnych na rynku czujników dymu. Produkt został nagrodzony nagrodą RedDot Design Award oraz Wallpaper Design Award. Urządzenie pozwoli dostatecznie wcześnie ostrzec mieszkańców przez niebezpieczeństwem.

Czujnik można szybko i łatwo zainstalować dzięki dołączonej taśmie dwustronnej lub wkrętom mocującym. Zamontowane zabezpieczenia pozwalają informować użytkownika o zużywającej się baterii lub uszkodzeniu czujnika. Cała powierzchnia czujnika działa jako przycisk do obsługi urządzenia, co znacznie ułatwia jest obsługę. 5 letnia gwarancja żywotności baterii (3 baterie litowe o napięciu 3V, zawarte w zestawie) gwarantuje niskie nakłady pracy przy konserwacji urządzenia – zaleca się jedynie czyszczenie go raz w roku. Urządzenie nie wymaga podłączenia do prądu. Jeden czujnik zabezpiecza powierzchnie do 60 m². Działa w temperaturach od 4 do 45 °C. Można go stosować w pomieszczeniach o wilgotności aż do 90%. Produkt poddany został testom i certyfikacji na terenie Unii Europejskiej.

Ochrona przeciwpożarowa mieszkań - Jalo

Fot. JALO

Najważniejsze cechy czujnika dymu Kupu:

 • fiński design – autorstwa Herri Koskinena
 • produkt testowany i certyfikowany
 • szybki i łatwy montaż dzięki dołączonym kołkom mocującym/taśmie dwustronnej
 • 5-letni gwarancja żywotności baterii
 • zabezpiecza do 60 m²
 • cała powierzchnia czujnika działa jako przycisk do obsługi urządzenia

Cena – 130 zł.