Artykuł sponsorowany

Za oknami jesienny albo zimowy mrok, lub letni, upalny wieczór, a w naszym salonie, sypialni, czy kuchni na ścianach rozgrywa się taniec cieni, wywoływany ciepłym światełkiem świecy, rozpraszającej ciemności i wprowadzającej magiczny nastrój. Brzmi uroczo, ale czy można uzyskać wyjątkowy klimat i podkreślić charakter wnętrza za pomocą zwykłych świec? Naturalnie, tym bardziej, ze wcale nie muszą być zwykłe i nudne.

Rodzaje świec dekoracyjnych – każdy znajdzie coś dla siebie

Poza klasycznymi, woskowymi świecami na rynku pojawia się obecnie także wiele innych rodzajów świec. Dużą popularnością cieszą się ostatnimi czasy świece zapachowe. Pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, oddziałują również na nasze zmysły, poprzez subtelnie uwalniane owocowe lub ziołowe zapachy. Nie tylko rozświetlą wnętrza, ale dodatkowo pomogą nam się zrelaksować i napełnią pomieszczenie przyjemnym aromatem.

Alternatywą świec woskowych stają się coraz modniejsze świece żelowe, które umieszczone w rozmaitych pod względem wielkości i kształtu naczyniach, przyciągają wzrok swoimi barwami oraz ozdobami wkomponowanymi w przeźroczysty, barwiony kolorowo żel. Świece te można także wykonać  samemu, wystarczy kupić przeznaczony do tego zestaw i wybrać odpowiadające nam naczynie.

Kolejną opcją, na którą możemy się zdecydować są świece wodne, jeszcze prostsze we własnoręcznym wykonaniu, niż świece żelowe, ale za to bardziej efektowne.  W szklanych misach lub słojach można bowiem tworzyć prawdziwe, podwodne arcydzieła ze wszystkiego, co tylko przyjdzie nam do głowy. Jeśli jednak nie mamy ochoty na własnoręczne wykonywanie świec, a marzy nam się wieczór w ich blasku, wystarczy, że zdamy się na oferty sklepów i z pewnością znajdziemy dla siebie coś unikalnego.

Świece w wystroju wnętrz – gdzie ustawić i jak udekorować?

Znalezienie odpowiedniego miejsca dla świec uzależnione jest od efektu, jaki chcemy osiągnąć i rodzaju świeczek, na jaki się zdecydowaliśmy. Świece woskowe, czy to klasyczne, czy zapachowe odnajdą się idealnie właściwie na każdej półce, komodzie, stoliku, czy stole. Idealnie wyglądać będą na świątecznym obrusie, parapecie okna, czy w pobliżu luster, które odbijając blask płomieni, dodatkowo stworzą niepowtarzalną grę świateł. Trzeba jednak pamiętać, aby umiejętnie wkomponować świece w wystrój, lub dla odmiany wykorzystać jako mały, ale wyróżniający się element.  Jeśli chcemy dodać wnętrzu koloru i odrobiny szaleństwa, warto zdecydować się na świece o intensywnych kolorach, lub nietuzinkowych kształtach. Natomiast, gdy świeca ma posłużyć jako element wyrazisty, możemy wybrać świecę żelową lub wodną albo postawić na niebanalną aranżację zwykłej świecy, np. umieszczając ją w wysypanym kolorowymi, szklanymi kulkami kieliszku po winie, czy w zapełnionej w jednej trzeciej kamykami szklance, lub po prostu przewiązując ją fantazyjnie wstążką.

Do wyboru mamy także całą gamę pięknie zdobionych ażurowymi wzorami lampionów lub podgrzewaczy i kominków do świec, które poza funkcją ozdobną posłużą za naturalne nawilżacze powietrza, co w sezonie grzewczym jest szczególnie ważne.

Artykuł powstał we współpracy z https://markoweswiece.pl/