Fot. tesa

W przypadku konstrukcji drewnianych, których słupki są wkopywane w ziemie, by zapewnić im trwałość należy stosować ochronne trzewiki, izolujące od wilgoci obecnej w ziemi. Jeśli akurat nie mamy trzewików słupki możemy szybko zabezpieczyć owijając je taśmą naprawczą tesa extra Power®.

W przypadku małej architektury ogrodowej, drewno wchodzące w bezpośredni kontakt z glebą zawsze jest zagrożone gniciem. Aby temu zapobiec, mamy kilka opcji: można zastosować tak zwane trzewiki, zaimpregnować drewno w tradycyjny sposób specjalnymi preparatami, albo użyć taśmy naprawczej odpornej na warunki pogodowe tesa DUCT TAPE extra Power®.

To będzie potrzebne:
transparentna taśma naprawcza tesa extra Power® lub taśma naprawcza tesa extra Power® Extreme Outdoor

szybka ochrona drewnaTak to się robi:
Okres użytkowania drewna można wydłużyć, jeśli zostanie ono zabezpieczone przed wkopaniem w ziemię. Miejsce styku z ziemią wystarczy starannie owinąć taśmą naprawczą odporną na wilgoć i warunki atmosferyczne: tesa extra Power® przezroczysta lub tesa extra Power® Extreme Outdoor. Ważne: Taśmę należy nakładać ciasno i unikać tworzenia się pęcherzy powietrza między taśmą a drewnem.szybka ochrona drewna

 

 

 

Słupki z końcami dobrze owiniętymi taśmą wkopujemy w ziemię. Ponieważ taśma naprawcza tesa extra Power® jest przejrzysta, nikt się nawet nie zorientuje, że ona tam jest.

 

Artykuł przygotowany na podstawie materiałów firmy tesa.