Artykuł sponsorowany

Każdy z nas chciałby płacić niskie rachunki za prąd. Pod koniec każdego miesiąca mamy dużo opłat i rachunków np. za czynsz, media itp. w dodatku do tego wszystkiego dochodzą wydatki na co dzień. Jedynym dla nas ratunkiem jest dobra oferta, która pozwoli na zmniejszenie naszych rachunków za energię elektryczną. Na rynku znajdziemy wielu różnych dostawców; ilu dostawców, tyle ofert, dlatego istotną kwestią jest by wybrać jak najlepszą.

Ceny za prąd w 2019 roku nie wzrosną – została uchwalona ustawa!

W grudniu ubiegłego roku została uchwalona ustawa, która przewiduje zamrożenie stawek za prąd na poziomie tych, obowiązujących 30.06.2018 r. u danego sprzedawcy prądu. Zmianom ulegną również stawki opłaty przejściowej, a stawka akcyzy na energię elektryczną zmniejszy się z 20 zł do 5 zł za MWh. Opłaty dystrybucyjne nie będą wyższe niż te obowiązujące 31.12.2018 r. Więcej dowiesz się na Po Prostu Energia.

Jak wybrać sprzedawcę prądu by cieszyć się niskimi rachunkami?

Jeśli rachunki za prąd są stanowczo za wysokie, przez co musimy rezygnować z przyjemności, powinniśmy zastanowić się nad zmianą. Teraz mamy możliwość do własnego wyboru sprzedawcy energii elektrycznej, który przygotuje indywidualną ofertę, wprost pod nasze wymagania. Obecnie na rynku jest wiele sprzedawców, dlatego im większa konkurencja, tym mamy większą szansę na atrakcyjną stawkę. Całkiem możliwe jest, że nasz sprzedawca ma wyższe stawki, a my możemy znaleźć takiego, który zaoferuje niższe, dzięki czemu nasze rachunki nie będą powodować rwania włosów z głowy co miesiąc. W typowym gospodarstwie domowym prąd jest używany do zasilania podstawowych urządzeń takich, jak lodówka, pralka, piekarnik, telewizor, telefon np. stacjonarny, czy ładowanie telefonu komórkowego bądź laptopa. Przy dopasowaniu odpowiedniej oferty pod zużycie energii elektrycznej i dobranie taryfy sprawi, że zaoszczędzone pieniądze z rachunku na prąd będzie można odłożyć na inne wydatki.

Jak zaoszczędzić na prądzie?

Sami możemy zadbać o to, by nasze rachunki za energię elektryczną były niskie, chociażby dzięki oszczędzaniu i optymalizacji zużycia prądu. Niekiedy używamy prąd nieświadomie lub zużywamy go na sprzęty, których obecnie nie używamy. Ile razy zdarzyło Ci się rozświecić światło w całym domu lub mieszkaniu bez potrzeby? Ile razy telewizor był wyłączony, chociaż wcale go nie oglądałeś? Ile razy nie odłączyłeś telefonu od ładowania chociaż na wyświetlaczu było 100%? Mamy tendencje do tego aby używać kilku sprzętów na raz. W jednym gniazdku mamy tyle podpiętych rzeczy, że niekiedy sięgamy po przedłużacz bo nie starcza miejsca na kolejne urządzenia. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niektóre rzeczy pochłaniają mnóstwo energii elektrycznej. Możemy to sprawdzić chociażby patrząc na to, jakie ma napięcie. Jeśli zwrócimy na to wszystko uwagę i zaczniemy się pilnować, możemy zaoszczędzić na prądzie. Wystarczy, że nie będziemy podłączać urządzeń, z których nie korzystamy, nie będziemy zaświecać światła w pomieszczeniach, w których nie przebywamy. Nasza oszczędność z odpowiednią ofertą sprawi, że będziemy zadowoleni pod koniec miesiąca, patrząc na niski rachunek, a nasza skarbonka zapełni się pieniędzmi na inny, wymarzony wydatek.

Żeby wybrać dobrą ofertę, nie musimy się na tym znać. Wystarczy, że porównamy ceny na rynku, zastanowimy się, ile prądu zużywamy i w jakich porach oraz wybierzemy odpowiednią taryfę. Im więcej poznamy ofert tym większy wybór będziemy posiadać. Na rynku jest wielu dostawców prądu, dlatego warto zapoznać się z informacjami o nich i sprawdzić jakie mają oferty. Jeśli mądrze podejdziemy do sprawy, to zmniejszymy swoje rachunki dzięki czemu, zaoszczędzimy pieniądze.