Fot. MTP

Już niedługo, 25 października, zacznie się kolejna edycja Targów HOBBY. Poznań po raz kolejny stanie się stolicą miłośników kolei, makiet modelarskich, modeli sterowanych radiem, komiksów oraz gier planszowych.

Targi HOBBY 2014

Fot. MTP

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich doświadczeni pasjonaci z całego kraju spotkają się z początkującymi hobbystami, którzy przygodę z modelarstwem i planszówkami dopiero zaczynają. Prócz dobrze znanych dystrybutorów modeli, makiet, akcesoriów, materiałów oraz narzędzi modelarskich, a także producentów gier towarzyskich i komiksów, ekspozycję targową wzbogacą miłośnicy numizmatyki i filatelistki. Publiczność odwiedzająca targi będzie się mogła zapoznać z pięknymi kolekcjami  monet, znaczków, pocztówek oraz innych bardzo ciekawych eksponatów.

Na odwiedzających czekać będą też i inne atrakcje. Targom towarzyszy bowiem niezwykle szeroka oferta programowa. Fani motoryzacji będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w zawodach modeli samochodowych sterowanych radiem. Pierwsza runda EOS zostanie zainaugurowana właśnie podczas Targów HOBBY. Jest to bardzo emocjonująca impreza nie tylko dla pasjonatów modeli, ale także dla wszystkich uwielbiających podziwiać sportowe zmagania zawodników na torze.

Targi HOBBY 2014

Targi HOBBY 2014

Fot. MTP

Niezaprzeczalnym hitem tegorocznej odsłony targów będzie ekspozycja makiety modułowej w skali H0, która zapowiada się naprawdę imponująco. Na powierzchni ponad 4000 m² zostanie umieszczona makieta przedstawiająca infrastrukturę kolejową PKP o łącznej długości ok. 380 m. Przedsięwzięcie to jest możliwe, dzięki zaangażowaniu wielu klubów modelarskich i osób niezrzeszonych z całego kraju. Ruch na prezentowanej makiecie odbywać się będzie wg rozkładu jazdy, a prezentowany tabor będzie odzwierciedlał realia polskiej kolei począwszy od lat 60 ubiegłego wieku aż do czasów współczesnych.

Fanów makiet kolejowych z całego kraju przyciągną również XIV Mistrzostwa Polskich Modeli Kolejowych, dzięki którym będą mogli zaprezentować swoje modele niezależnie od wielkości i zastosowanej technologii wykonania. W programie jest także Festiwal Gier Planszowych Granat, turnieje i pokazy nowości, Games Room Junior, spotkanie z fantastyką i czytelnia komiksów.