Fot. meblujemydom.pl

Wezgłowie jest nieodzownym elementem, który musi znaleźć się w modnej i designerskiej sypialni. Jeśli planujemy zmianę aranżacji w sypialni, warto zastanowić się nad zamontowaniem wezgłowia. Nie musisz kupować nowego łóżka, aby sprawić, że twoja sypialnia nabierze nowego blasku. Z całą pewnością jest to element, o którym marzy większość kobiet, a mężczyźni przekonują się do niego dopiero z czasem.

Jaką funkcję spełnia wezgłowie tapicerowane?

O zaletach dekoratorskich wezgłowia nie trzeba nikogo przekonywać, ale porozmawiajmy o jego funkcjonalności. Dzięki niemu mamy możliwość, ułożenia dużej ilości poduszek, co znacząco zwiększa komfort użytkowania. Docenią to nie tylko osoby, które uwielbiają czytać, ale również ci, którzy w sypialni chętnie oddają się pasji oglądania filmów i seriali.

Jest ono często wykorzystywane jako swoistego rodzaju, schowek gdzie schowane są książki, czasopisma czy piloty od sprzętu RTV.

Wezgłowie kupowane oddzielnie

Mamy tutaj ogromna możliwość łączenia stylistyki i kolorów. Jeśli lubimy mieszać i łączyć style to będzie to dla nas doskonałe wyjście. Wezgłowia tapicerowane robione na wymiar wykorzystywane mogą być w sypialniach, które posiadają niewielkie rozmiary, lub tych o ze skosami. W pokojach na poddaszach musimy dopasować wezgłowie często do skosu, przez co rozwiązania które dostępne w zestawach z łóżkami, najczęściej nie pasują, a samodzielne ich przycinanie mija się z celem. Na szczęście coraz częściej znaleźć można sklepy, które oferują poza podstawowymi modelami, możliwość realizacji projektu klienta.

Panie dbające o czystość, z pewnością docenią to, że dzięki wezgłowiu ściana za łóżkiem już nigdy nie będzie brudziła się tak jak wcześniej. Dla osób, które często decydują się na zmianę wystroju wnętrz, oddzielne wezgłowia w szybki sposób odmienią wnętrze. Cena takiego wezgłowia zależy od jego wielkości, kształtu i tego, jak zostało ozdobione. Najtańsze modele dostępne są już za kwotę 400 złotych.

dopasuj wezgłowie do swojego pomieszczenia

Każdy może dopasować wezgłowie do wystroju swojej sypialni. Fot. meblujemydom.pl

Łóżko kupowane w zestawie z wezgłowiem

Jeśli nie ogranicza nas powierzchnia sypialni oraz lubimy spójny gust, to z całą pewnością wybór zestawu będzie dla nas idealny. Jeśli dopiero urządzamy nowe mieszkanie, to zestaw jest doskonałym wyborem. Najczęściej zależy nam na czasie, a one są dostępne od ręki lub w przeciągu kilku dni. Na wykonywane na podstawie własnego projektu wezgłowia poczekać będziemy czasem kilka tygodni, w zależności od sklepu, który wybierzemy.

Dodatkowo łóżko sprzedawane z dopasowanym wezgłowiem, sprawi, że wnętrze stanie się przytulniejsze i bardziej prestiżowe.Wezgłowie wcale nie musi być prostokątne, coraz częściej decydujemy się na inne kształty. Może posiadać dodatkowe elementy w postaci skrzydeł, ozdobnych lamówek czy zostać wyposażone w kryształki, które odbijają światło, mieniąc się niczym niewielkie gwiazdy.

tapicerowane wezgłowia doskonale spełniają funkcję ochronną

Tapicerowane wezgłowia doskonale spełniają funkcję ochronną. Fot. meblujemydom.pl

Wezgłowie tapicerowane

Doskonały dodatek designerski, który uwielbiany jest przez dekoratorów i architektów wnętrz. W zależności od wykorzystanego materiału oraz dodatków może być eleganckim i delikatnym wykończeniem sypialni. Do ich wytworzenia wykorzystuje się przyjemne w dotyku materiały, które wykańcza się ozdobnymi obszyciami, czy dodaje się do nich pikowania i guziki. Często materiał wypełniony jest miękką gąbką lub pianką, dzięki której nadaje się różnego rodzaju kształty wezgłowiu oraz sprawia się, że wygląda ona na dużo bardziej masywne, niż w rzeczywistości jest.
Do najpopularniejszych wzorów nadawanym dzięki pikowaniu i gąbce zaliczyć można m.in.:

  • wzór karo,
  • symetryczne prostokąty,
  • koła
  • dziesiątki symetrycznie rozmieszczonych wgłębień
  • kwadraty w ramach.

Jeśli zamierzamy wykonać wezgłowie na zamówienie, poprośmy firmę o wzornik materiałów. Dzięki któremu nie tylko odpowiedni kolor, ale również strukturę materiału. Warto wybierać materiał odporny na zabrudzenia oraz łatwy do czyszczenia.

zagłówek nadaje klasycznego wyglądu twojej sypialni

Zagłówek nadaje klasycznego wyglądu twojej sypialni. Fot. meblujemydom.pl

Podsumowanie

Wybór wezgłowia do swojej sypialni jest z całą pewnością doskonałym wyborem, który nada dodatkowemu ciepła pomieszczeniu. Możliwe jest skorzystanie z gotowych rozwiązań lub stworzenie własnego projektu, który dopasowany będzie do wielkości lub kształtu sypialni. W zależności od upodobań może on zostać wyposażony w dodatkowe elementy dekoracyjne, które podniosą jego elegancki wizerunek. Będzie to doskonały dodatek dla tych, którzy uwielbiają wypoczywać w sypialni, jak również dla osób, którym brakuje miejsca.