Chyba wszyscy marzymy o tym, by po całym dniu pracy wracać do domu o wnętrzach, które są nie tylko komfortowe, ale też znakomicie się prezentują. Czy taki efekt można uzyskać wykańczając mieszkanie samodzielnie, zaopatrując się we wszelkie materiały i wykonując wszelkie możliwe prace własnymi rękoma? Z czego trzeba zdawać sobie sprawę przed podjęciem działań?

Wykończenie mieszkania – czyli właściwie co?

Etapów przygotowań obiektu do zamieszkania jest całkiem sporo. Dla wielu z nas tym najbardziej interesującym – a zarazem ekscytującym – jest ten ostatni, a mianowicie: wykańczanie, najlepiej pod klucz. Problem może jednak stanowić ustalenie momentu, w którym kończy się etap deweloperski, a zaczyna wcześniej już wspomniany.

Rozwiązanie tego dylematu nie jest bynajmniej takie oczywiste – wszystko zależy bowiem od umowy z deweloperem, która powinna obejmować szczegółowe informacje dotyczące zakończenia prac przez inwestora. Najczęściej stan deweloperski obejmuje podłączenie nieruchomości do mediów (w tym np. instalacja elektryczna z podłączeniem gniazd), zamontowanie okien i drzwi zewnętrznych oraz pomalowanie ścian jedną warstwą na biało. Bardziej ekskluzywne oferty obejmują także drzwi wewnętrzne czy montaż armatury łazienkowej. Z tego względu naprawdę warto dokładnie czytać umowę przed jej podpisaniem.

O co więc należy zadbać, decydując się na – samodzielne lub niesamodzielne – wykańczanie mieszkania? Do najważniejszych kwestii zaliczyć możemy:

  • położenie posadzki;
  • malowanie, tapetowanie czy inne wybrane przygotowanie ścian;
  • montaż grzejników, oświetlenia, elementów sanitarnych, drzwi wewnętrznych;
  • instalację mebli, które stanowią spójną całość z innymi elementami wnętrza.

Jest to naprawdę sporo rzeczy!

Określ swoje możliwości i umiejętności

Zastanów się nad swoimi doświadczeniami związanymi z wykańczaniem wnętrz: z jakimi narzędziami i materiałami miałeś wcześniej do czynienia, co już potrafisz zrobić bez konieczności używania instrukcji? Czy jesteś w stanie zaprojektować swój nowy dom? Niektóre wyżej wymienione czynności wymagają naprawdę sporej wiedzy, sprawności oraz obycia z tego typu sprawami. Możliwe, że będziesz w stanie sobie z nimi poradzić nawet bez wcześniejszego doświadczenia, ale czy efekt będzie zdumiewający, czy po prostu dostateczny?

Pamiętaj, że Twoje lokum to inwestycja na długie lata, a przebywanie w mieszkaniu powinno sprawiać Ci przyjemność.

Co może dać Ci profesjonalne studio?

Studio zajmujące się wykańczaniem mieszkań to nie tylko przygotowanie nieruchomości do wprowadzenia się. Każdy uzgodniony szczegół zostanie uwzględniony w projekcie, do którego będziesz miał wgląd przed rozpoczęciem prac. Decydując się na korzystanie z usług profesjonalnej firmy, możesz liczyć na solidne wykonanie, w którym nie będzie miejsca na kompromisy. Co więcej – studia projektowe to obecnie najczęściej całe zespoły, w skład których wchodzą eksperci różnych dziedzin: specjaliści od podłóg lub drzwi, elektrycy czy hydraulicy. Taka drużyna z pewnością ma o wiele większe szanse na powodzenie niż jeden człowiek. Czas realizacji też z pewnością będzie krótszy. No i możesz liczyć na gwarancję.

Jeśli szukasz usługi wykończenia pod klucz sprawdź ofertę BB Construction z Gdańska http://bbconstruction.pl/oferta/wykonczenie-mieszkan-pod-klucz/

Nie mniej istotny jest także efekt – nie ma chyba co ukrywać, że ten będący dziełem fachowców będzie znacznie przyjemniejszy dla oka i do tego bardziej funkcjonalny.

Ile kosztują tego typu usługi? Koszt (na przykładzie firm z Trójmiasta) mieści się między 800 a 1700 złotych za metr kwadratowy z już wliczonymi materiałami.

Podsumowanie

Samodzielne wykończenie mieszkania to spore wyzwanie, któremu nie każdy jest w stanie podołać. W wielu przypadkach najlepszym wyborem okazuje się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, co powinno być gwarancją pięknego wnętrza.