Artykuł sponsorowany

Niewielka przestrzeń wymaga sprytnych i przemyślanych rozwiązań. Dotyczy to zarówno wnętrza domu, jak i nieruchomości, na której został posadowiony. Wielu inwestorów narzeka na trudność w aranżacji charakteryzujących się małą powierzchnią ogrodów. Jak można urządzić taką przestrzeń?

Okazuje się, że nawet na 300 metrach powierzchni może stworzyć w pełni funkcjonalny ogród, który będzie sprzyjał relaksowi na świeżym powietrzu. Z pewnością pomocny będzie tu szeroki asortyment ogrodowych mebli, które sprostają oczekiwaniom zróżnicowanych i niekiedy trudnych w aranżacji przestrzeni. Atutem wielu z nich jest możliwość pełnienia zarazem kilku różnych i niezbędnych w ogrodowej przestrzeni funkcji.

Czego w ogrodzie nie może zabraknąć?

W przestrzeni wokół domu z pewnością powinny zagościć meble ogrodowe, a jeśli inwestor nie dysponuje pomieszczeniem gospodarczym – także funkcjonalne schowki. Rolę tych drugich mogą niekiedy przejmować meble przeznaczone do wypoczynku. Innym razem inwestorzy decydują się zainwestować w elementy architektury ogrodowej pełniącej wyłącznie rolę miejsca do przechowywania. W charakterze mini magazynów, składzików i schowków doskonale sprawdzają się domki i szafy narzędziowe, skrzynie oraz kufry.

Więcej niż wypoczynek

Wielofunkcyjne meble rozwiązują wiele problemów, z jakimi muszą borykać się właściciele małych ogrodów. Doskonale wiedzą o tym producenci mebli, które oferuje Bazkar.pl. Ogrodowa pufa z ukrytym wewnątrz niewielkim schowkiem, idealnym na zabawki dla dzieci; a może stolik kawowy z całkiem obszernym miejscem do przechowywania ogrodowych akcesoriów? Możliwości jest sporo. Oprócz standardowych mebli, które najczęściej pojawiają się w naszych ogrodach, możemy się też spotkać z barkiem, który pod blatem ma ukryty pojemnik na lód. Ten posłuży zarówno do przechowywania kostek lodu podczas wieczornego przyjęcia na tarasie, jak i jako nieduży schowek.

Nie tylko schowki

Warto zwrócić uwagę, że wielofunkcyjne meble nie muszą się ograniczać do łączenia funkcji wypoczynku z przechowywaniem. Istnieje wiele elementów małej, ogrodowej architektury, które łączą w sobie aż trzy, cztery, a niekiedy nawet pięć różnych funkcji. Przykładem takiego mebla jest lodówka ogrodowa Ice Cube. To funkcjonalny i niewielki mebel, który równie dobrze posłuży jako: lodówka do ogrodu; mały schowek na podręczne akcesoria; nieduży stolik kawowy; całkiem wygodne siedzisko, jeśli położymy na nim poduszkę albo uprzyjemniający komfortowy relaks na świeżym powietrzu podnóżek. W tym ostatnim przypadku wystarczy postawić go w pobliżu wykonanego z podobnego materiału fotela.

Reasumując…

Czy niewielka przestrzeń wokół domu może być funkcjonalna i wygodna? – Z całą pewnością tak. Wymaga jednak zastosowania takich rozwiązań, które nie pozwolą nam odczuć, że mamy do czynienia z działką o niewielkim metrażu. Ogromnego znaczenia nabierają tu wielofunkcyjne meble. Służąc nie jednemu, ale dwóm, trzem, a niekiedy nawet czterem, czy pięciu różnym celom świetnie odnajdują się w takiej przestrzeni i sprawdzają w wielu sytuacjach.