Artykuł sponsorowany

Klej slime jest niezwykle uniwersalnym narzędziem do zabawy dla dzieci i nie tylko. Taki klej może być gwoździem programu, jeśli chodzi na przykład o różnego typu imprezy dla dzieci, na przykład urodzinki. Dlaczego? Otóż dzieci uwielbiają slime’y, a także wszystko, co jest z nimi związane. Co to w ogóle jednak jest klej slime, jak można go wykorzystywać i dlaczego jest aż tak uwielbiany przez dzieci?

Czym jest klej slime i do czego służy?

Klej do slime jest podstawowym narzędziem, a właściwie składnikiem do wykonania tak zwanego glutka, czyli właśnie slime’a. Żeby zrobić takiego slime’a potrzebujemy kilku bardzo łatwo dostępnych składników, z czego jednak najważniejszy jest właśnie klej slime. Przepis na glutki jest niesamowicie prosty. Najpierw do miseczki należy wlać odrobinę kleju, mniej więcej tyle, by zakrywał on całkiem dno małej miseczki. Następnie do kleju dodajemy barwniki, jeśli chcemy, by nasz slime był kolorowy. Mogą to być na przykład barwniki spożywcze, które łatwo kupić w każdym większym sklepie spożywczym. Kolejnym krokiem, który również jest dodatkowym krokiem, jest dodanie do naszej mikstury brokatów oraz olejków zapachowych, jeśli chcemy, by nasz glutek błyszczał się oraz ładnie pachniał. Nie musimy jednak tego robić. Jako następny składnik należy dodać łyżeczkę sody oczyszczonej, a na sam koniec aktywator. Aktywator jest drugim najważniejszym składnikiem, jeśli chodzi o przepis na slime i można w tym celu kupić specjalny aktywator, który przeznaczony jest właśnie do tego, lecz równie dobrze można zastąpić go płynem do soczewek, który podziała dokładnie w ten sam sposób. Po dodawaniu każdego ze składników całą miksturę należy oczywiście mieszać, a po dodaniu aktywatora, należy mieszać bardzo energicznie, starając się odkleić masę od ścianek miseczki.

Kiedy i gdzie można wykorzystywać slime?

Glutki mogą mieć tak naprawdę bardzo wiele zastosowań. Oczywiście dość mocno kojarzą się z zabawkami dla dzieci, gdyż dzieci naprawdę je uwielbiają, ale też, o czym nie każdy wie, są rewelacyjnym narzędziem do sprzątania.  Za pomocą takiego glutka jesteśmy w stanie doczyścić praktycznie każdą powierzchnię, nawet tą trudno dostępną. Slime sprawdza się na przykład świetnie jako czyścik do samochodu, gdyż właśnie w naszych pojazdach znajduje się bardzo wiele trudno dostępnych zakamarków. Po umieszczeniu w nich naszego glutka cały brud i kurz z łatwością się do niego przyklei, a co za tym idzie, wszelkie zakamarki w aucie będą idealnie oczyszczone. Wracają jednak do głównego zastosowania slime’ów, warto zastanowić się, dlaczego są one aż tak lubiane przez nasze pociechy. Przede wszystkim dzieci lubią wszystko, co ma podobną konsystencję do glutków. Warto wiedzieć, iż zabawki do manipulowania, niesamowicie bardzo rozwijają senso-motorykę dzieci, przez co łatwiej rozwijają się zdolności manualne naszych pociech. To właśnie dlatego takie zabawki są jak najbardziej odpowiednie dla dzieci i często wykorzystywane są podczas różnych zabaw, nawet na imprezach.