Artykuł sponsorowany

Kiedy stosować pompy głębinowe? Jak w ogóle działają urządzenia tego rodzaju? Gdzie kupić pompy głębinowe? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Czy Twoje gospodarstwo domowe znajduje się zbyt daleko od miejskiej zabudowy i masz problem z łatwym i szybkim podłączeniem domu do sieci wodociągowej? Jak zatem zaopatrywać dom w wodę? Najlepszym rozwiązaniem będzie wykopanie studni głębinowej albo kręgowej i wykorzystanie odpowiednich pomp. Jeśli chodzi o pompy, sporą popularnością cieszą się rozwiązania głębinowe. Kiedy warto je wykorzystać? Podpowiadamy w poniższym wpisie.

Jak działa pompa głębinowa?

Standardowo pompy głębinowe składają się z silnika oraz hydrauliki. W przypadku silnika montuje się rozwiązanie jednofazowe lub trójfazowe. Tę drugą opcję najczęściej proponuje się, gdy pompa ma zasilać większą ilość źródeł, których celem jest odbiór wody.

Pompy głębinowe nazywa się także pompą wirową, co tłumaczy właściwie, jaka jest jej zasada działania. Takie urządzenie może pracować zarówno w poziomie, jak i w pionie. Rozpoczyna swoją pracę w momencie, gdy dochodzi do poboru wody. W pompach głębinowych montuje się wirnik promieniowy albo diagonalny, którego zadaniem jest tworzenie różnicy ciśnień między tłoczną a ssawną stroną. Tym samym zwiększa się wartość pędu cieczy. A zatem pompy głębinowe są jednocześnie pompami ciśnieniowymi.

Jeśli interesują Cię pompy głębinowe, polecamy decydować się na nowoczesne rozwiązania, które nie tylko działają automatycznie, ale i mają odpowiednie czujniki poziomu wody i bezpieczniki. Zadaniem tego ostatniego rozwiązania jest oczywiście ochrona przed zniszczeniem czy przegrzaniem. Wydajne i niezawodne urządzenia znajdziesz między innymi na stronie https://www.sklep-watermark.pl/, gdzie poza pompami głębinowymi dostępne są różne inne rozwiązania – w tym pompy hydroforowe, zatapialne do ścieków, cyrkulacyjne, obiegowe, automaty wodociągowe czy akcesoria.   

Kiedy wykorzystuje się pompy głębinowe?

Pompy głębinowe z reguły wykorzystuje się do wydobywania wody z pionowego ujęcia podziemnych wód. Do takich miejsc zalicza się między innymi zbiorniki wolnostojące oraz studnie głębinowe. Jeśli chodzi o najpopularniejsze zastosowanie pomp głębinowych, do listy zalicza się obniżanie poziomu wód gruntowych, tłoczenie wody oraz podwyższanie jej ciśnienia. Nierzadko również pompy głębinowe wykorzystuje się jako pomoc dla instalacji nawadniających i systemów wodociągowych. A zatem pompy głębinowe można użyć do instalacji wodociągowych, które zasilają budynki mieszkalne, instalacji hydroforowych, które zaopatrują w wodę użytkową i pitną małe gospodarstwa rolne, w ogrodnictwie i sadownictwie, przy deszczownicach, systemach nawadniających oraz do zaopatrywania w wodę działek rekreacyjnych czy letniskowych domków. Pompa głębinowa będzie świetną opcją także do nawadniania upraw – a zatem dla branży rolniczej. Kupując pompę głębinową należy zwrócić uwagę na wydajność pompy i moc silnika, ale równie ważna jest prędkość pompowania wody. Szczegółowe informacje na temat tego, jakie jest chłodzenie silnika lub możliwość podwyższania ciśnienia cieczy dostępne są na stronie dostawcy. Można tu znaleźć pompy spełniające potrzeby gospodarstw zarówno domowych, jak i rolnych.