Artykuł sponsorowany

Suche powietrze to udręka w wielu domach oraz w miejscach, gdzie nie została zamontowana klimatyzacja. Jak temu przeciwdziałać? Można zakupić nawilżacz. Ostatnim hitem okazuje się nawilżacz ewaporacyjny. Czy to prawda, że jego skuteczność jest tak wysoka? Czy jest on bezpieczny w stosowaniu? Warto to sprawdzić, aby wiedzieć, czy warto faktycznie go zakupić.

Czym jest nawilżacz ewaporacyjny?

Nawilżacz ewaporacyjny różni się tym od tradycyjnych, dobrze nam znanych nawilżaczy tym, że posiada bęben lub wkład z filtrem. Nawilżacz ewaporacyjny zasysa powietrza z pomieszczenia, nawilża je i „wyrzuca” je na zewnątrz w postaci chłodnej mgiełki. Tak można w skrócie opisać działanie tego nawilżacza.

Mówi się, że są to nie tylko niezwykle wydajne urządzenia, ale również bezawaryjne, które są w stanie przynieść ulgę w mieszkaniach i w domach. Owe nawilżacze wykorzystują zjawisko ewaporacji, które polega na odparowywaniu wody.

Należy wiedzieć, że wydajność nawilżacza zmniejsza się wraz z ilością odparowanej wody. Urządzenie to jedna z najnowszych propozycji, która polecana jest wielu osobom. Nie ma co ukrywać, że tak jak wiele innych urządzeń, nawilżacz ewaporacyjny ma swoje wady oraz zalety.

Rodzaje nawilżaczy ewaporacyjnych

Wyróżnia się dwa rodzaje nawilżaczy ewaporacyjnych. Pierwszy to ten, który dodatkowo posiada jonizator. Oprócz podstawowych czynności dodatkowo wytwarza on jony ujemne. Kationy, które są powodem niedotlenienia organizmu i wynikającego z niego złego samopoczucia, zostają zlikwidowane przez aniony. Lekarze zalecają użytkowanie takich nawilżaczy osobom, które mają do czynienia z takimi jednostkami chorobowymi, jak astma, migrena, reumatyzm, a także choroba zatok.

Drugi rodzaj to nawilżacz z higrostatem. Dzięki niemu możliwe jest kontrolowanie poziomu wilgotności powietrza. Wtedy, kiedy w pomieszczeniu będzie już odpowiednia wilgotność powietrza, urządzenie samodzielnie się wyłączy. Automatycznie — jeżeli wilgotność spadnie, nawilżacz ewaporacyjny samodzielnie włączy się dalej do działania, niosąc ulgę użytkownikom.

Zalety i wady nawilżaczy ewaporacyjnych

Poznajmy wady takiego urządzenia, aby być świadomym tego, na co dokładnie się decydujemy. Wśród wad można wymienić głośna praca, a także cena. Niestety, jeżeli weźmie się pod uwagę tradycyjne, parowe nawilżacze powietrza, są one zdecydowanie droższe. Do tego trzeba wspomnieć o tym, że konieczna jest regularna wymiana wkładu nawilżającego.

Zalet, które przemawiają za zakupem, jest na szczęście zdecydowanie więcej. Wśród nich można wymienić tworzenie chłodnej mgiełki, co było już wyżej wspomniane.

Kolejna zaleta to niskie zużycie energii elektrycznej. Rachunki za prąd będą zdecydowanie niższe. Oczyszczają zasysane powietrze z kurzu i pyłków i oddają higieniczną mgiełkę, co na pewno zostanie docenione przez wielu alergików. Czy warto? Na pewno. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że suche powietrze jest szkodliwe dla naszego organizmu. Dbajmy o siebie, jak również o swoich bliskich.

Więcej informacji znajdziesz na https://testoria.pl/rankingi/rankingi-agd/ewaporacyjny-nawilzacz-powietrza-ranking-2020/