Artykuł sponsorowany
Nowoczesna architektura to przede wszystkim minimalizm i prostota formy. Musi być estetycznie i praktycznie. Jednym z przykładów takiego rozwiązania jest sufit podwieszany. Daje on wiele możliwości zaaranżowania wnętrza. Świetnie sprawdzi się zarówno w kuchni, salonie, jak i łazience. Przy tego rodzaju rozwiązaniu często stosuje się efektowne podświetlenie LED, dzięki czemu uzyskuje się naprawdę estetyczny efekt.
Nowoczesna architektura to przede wszystkim minimalizm i prostota formy. Musi być estetycznie i praktycznie. Jednym z przykładów takiego rozwiązania jest sufit podwieszany. Daje on wiele możliwości zaaranżowania wnętrza. Świetnie sprawdzi się zarówno w kuchni, salonie, jak i łazience. Przy tego rodzaju rozwiązaniu często stosuje się efektowne podświetlenie LED, dzięki czemu uzyskuje się naprawdę estetyczny efekt. Sufit podwieszany daje również możliwość wykonania dekoracyjnych podcięć, wgłębień czy zastosowania różnic poziomów. Ze względu na ogrom zalet, rozwiązanie to jest coraz częściej wykorzystywane w prywatnych domach i nie tylko.
Do jakiego pomieszczenia sufit podwieszany?
Sufity podwieszane najczęściej wykonuje się w kuchniach i łazienkach. W przypadku obu tych pomieszczeń należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Świetnie sprawdzą się dekoracyjne i jasne diody LED. Jeśli chodzi o sypialnie, to sufit podwieszany pełni tam zazwyczaj rolę dekoracyjną. W zależności od potrzeb, można oczywiście wykonać tego rodzaju wykończenie zarówno łazience, kuchni oraz sypialni. Nasuwa się jednak pytanie ile takie przedsięwzięcie kosztuje? W zależności od stopnia skomplikowania – cena sufitu podwieszanego wynosi – za wykonanie 1m2 od 35 do 150 zł. W projekcie można uwzględnić różne kształty i wzory – jest to z pewnością duża zaleta sufitu podwieszanego. Do zrobienia sufitu podwieszanego można użyć płyt giętych. Krzywiznę można uzyskać wyginając płyty na sucho, na mokro albo stosując specjalne płyty elastyczne.
Montaż sufitu podwieszanego
Podczas instalacji sufitu podwieszanego należy pamiętać, że w przestrzeni pod stropem nie wolno umieszczać przewodów instalacji gazowej, gdyż w razie jej nieszczelności grozi to wybuchem. Wykonana zabudowa ułatwia poprawę parametrów cieplnych i akustycznych stropu. W tym celu nad płytami można ułożyć izolację z wełny mineralnej. W czasie montażu dobrze jest także pomyśleć o instalacji odpowiedniego oświetlenia. W sufitach podwieszanych umieszcza się najczęściej oświetlenie punktowe. Ukryte światło odbija się od jego płaszczyzny i nasyca przestrzeń.
Sufit podwieszany to z pewnością niecodzienne rozwiązanie architektoniczne. Aby konstrukcja ta była wykonana nie tylko w estetyczny, ale i bezpieczny sposób, niezbędna jest doświadczona ekipa. Szeroką ofertę wykończeniowo-remontową można znaleźć na baltic-interiors.com
Jeśli chodzi o duże pomieszczenia, gdzie sufit musi być bardzo wytrzymały, najlepiej sprawdzają się sufity podwieszane na ruszcie krzyżowym dwupoziomowym – mają dużą wytrzymałość i są niezwykle sztywne. W razie potrzeby można skontaktować się również z fachowcem, który doradzi jaki rodzaj sufitu najlepiej sprawdzi się w danym wnętrzu.
Wybór wełny mineralnej na sufity podwieszane przynosi szereg korzyści, które sprawiają, że jest to popularny wybór w wielu projektach budowlanych, zarówno w przypadku nowych konstrukcji, jak i remontów.