Trzeba przyznać, że posiadacze ogrodów to prawdziwi szczęściarze. Podczas ciepłych miesięcy mają na wyciągnięcie ręki fantastyczne miejsce do spędzania wolnego czasu, relaksu, aktywności fizycznej czy po prostu błogiego lenistwa.

Jesteś jednym z nich? W takim razie musisz sprawdzić, ile przyjemności może dać hamak – z pozoru banalna rzecz, ale oferująca więcej, niż się wydaje.

Skąd wzięły się hamaki?

W zasadzie raczej nie ma zgody co do tego, kto i kiedy wymyślił ten rodzaj podwieszanych łóżek. Najprawdopodobniej pochodzą z regionu Wysp Karaibskich, a w Europie pojawiły się dzięki Krzysztofowi Kolumbowi. Najpierw stały się prawdziwym hitem wśród marynarzy, których zachwycił taki sposób wypoczynku. Później szybko zyskały wielu zwolenników również na lądzie.

Nic dziwnego, że hamaki stały się jedną z bardziej popularnych form odpoczynku. Spokojne, miarowe bujanie hamaka błyskawicznie odpręża, zapewniając relaks, o jakim wcześniej można było tylko pomarzyć.

Sprawdź ofertę wygodnych hamaków na https://www.tvokazje.pl/272-hamaki

Gwarancja dobrego snu

Zaopatrując się w hamak, możesz poczuć się jak podczas wypoczynku w dalekim, gorącym kraju. Delikatne kołysanie w hamaku zdecydowanie pomaga zasnąć, bez porównania
z drzemką w standardowym łóżku. To nawet udowodnione naukowo!

W pewnym badaniu przeprowadzonym przez szwajcarskich naukowców sprawdzono aktywność mózgu uczestników podczas drzemki na łóżkach kołyszących się jak hamak oraz na unieruchomionych. Wyniki były zaskakujące: osoby, które spały na łóżkach przypominających hamaki, zasnęły dużo szybciej niż druga badana grupa. Mało tego, również sama jakość snu była zdecydowanie na korzyść łóżek-hamaków: faza snu głębokiego trwała dłużej, co bezpośrednio przełożyło się na lepsze samopoczucie po przebudzeniu.

Hamak to jednak nie tylko doskonały, zdrowy sen – to ponadto same korzyści dla kręgosłupa. Dzieje się tak dlatego, że podczas leżenia w hamaku organizm jest maksymalne rozluźniony, dzięki czemu nie występują żadne uciski na nerwy. W ten sposób Twój kręgosłup ma możliwość odpoczynku i regeneracji.

A może hamak-fotel?

Jeśli zamiast drzemki lubisz rozsiąść się wygodnie i zrelaksować na powietrzu, a do tego w ogrodzie niekoniecznie jest wystarczająco miejsca na klasyczny hamak, warto rozejrzeć się za hamakiem-siedziskiem w stylu huśtawki ogrodowej. Zajmuje mniej miejsca, ale także oferuje przyjemny wypoczynek, na przykład z książką. Poza tym sprawdzi się również jako huśtawka dla dzieci lub podwieszany fotel do użytku wewnątrz mieszkania czy domu.