Wybór najlepszych elektronarzędzi nie jest łatwy. Jest wielu producentów, a każdy z nich zachwala swój sprzęt. Najpierw zadaj sobie pytanie jakie masz potrzeby i umiejętności. Zwróć też uwagę na kilka cech przedstawionych poniżej. Pomogą ci wybrać najlepsze narzędzia elektryczne.

Kilku wskazówek udzielą nam fachowcy ze sklepu EBMiA.pl oferujący narzędzia ręczne pod adresem https://www.ebmia.pl/narzedzia-reczne-c-1805_4641.html

Precyzja

Elektronarzędzia różnią się między sobą jakością wykonania. Na przykład przy obróbce drewna jedne narzędzia wykonają pracę bez uszkodzenia materiału, a inne przez niskiej jakości podzespoły i konstrukcję zniszczą obrabiany materiał. Będzie to generować straty, zwiększać koszty i wydłużać czas pracy.

Funkcjonalność

Czy jesteś profesjonalistą, czy majsterkowaniem zajmujesz się w domu dobierz sprzęt funkcjonalny. Pamiętaj, że osoba, która od czasu do czasu wierci dziury w ścianach nie potrzebuje młotowiertarki, z której korzystają profesjonalni budowlańcy. Im lepsze elektronarzędzia, tym wyższa cena.

Cena

W przypadku elektronarzędzi cena idzie w parze z jakością. Warto wydać więcej i uniknąć dużych kosztów serwisowania taniego sprzętu. Zróżnicowanie cen zależy od parametrów, materiałów, z jakich sprzęt został wykonany czy popularności marki. Dlatego zawsze zwracaj uwagę na stosunek ceny do jakości sprzętu.

Szybkość

Producenci wykonują narzędzia, które będą miały jak najdłuższą żywotność. Osiągnąć ją można dzięki szybkości pracy urządzenia. Na przykład szlifierka kątowa powinna odznaczać się właściwą mocą i dużą liczbą obrotów na minutę. Obrabiany materiał wyszlifujesz dzięki temu szybciej i zachowasz przy tym precyzję.

Złota rączka we własnym domu

Porównajmy teraz charakter pracy z używanym sprzętem. Kierując się zasadami przedstawionymi powyżej warto zapoznać się z asortymentem MAKITA i wybrać odpowiedni sprzęt w zależności od wykonywanych prac – przy konstrukcjach betonowych, drewnianych, ceglanych, metalowych itp.

Wiercenie

Do wiercenia w betonie w warunkach domowych sprawdzi się wiertarka udarowa. Ma odpowiednią moc i prędkość obrotów na minutę. Ceny są bardzo przystępne w stosunku do jakości. Sprawdź wiertarkę udarową firmy Makita – wiodącego na rynku elektronarzędzi producenta.

Przy pracy w drewnie sprawdzą się wkrętarki BOSH. Model GSR18V-LI/2×4,0Ah +ACC43+LB 67 Nm – https://www.ebmia.pl/wkretarka-gsr18vli2x40ah-acc43lb-bosch-p-110947.html to fantastyczne narzędzie dzięki bardzo małej długości (zaledwie 185 mm) oraz bardzo małemu ciężarowi (tak to prawda jedynie 1,8 kg) – Dzięki tym cechom narzędzie jest świetne do manewrowania w różnych warunkach.

Przycinanie i szlifowanie

Kiedy masz dostęp do specjalistycznego sprzętu takie zajęcia jak budowa garażu czy montaż mebli okazują się być zadaniem kreatywnym i przyjemnym.

Piła posuwowa pomoże przyciąć kawałki desek, ścianek działowych, kartonowo-gipsowych czy prętów stalowych. Pamiętaj by dobrać odpowiedni brzeszczot. Zapewni dokładność cięcia.

Później pozostaje szlifowanie i polerowanie. Nieoceniona okaże się szlifierka kątowa. Zwróć uwagę na model Makita 125mm 9558 HNZ – https://www.ebmia.pl/szlifierka-katowa-125mm-9558-makita-p-119652.html . To najpopularniejszą szlifierka na rynku.

Ogromny wybór profesjonalnych i renomowanych firm elektronarzędzi znajdą Państwo w sklepie internetowym EBMiA.pl pod adresem – https://www.ebmia.pl/narzedzia-elektronarzedzia-c-1805_4698.html