Piękny ogród to marzenie każdego właściciela domu. Urządzając swoją naturalną przestrzeń, nie można zapominać o akcesoriach, które doskonale podkreślą jej wyjątkowy charakter. Lampy ogrodowe idealnie spełniają taką funkcję, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo po zmroku.

Lampy ogrodowe stojące, wiszące, kinkietowe – każda z nich pozwala wyeksponować wybraną część architektury wokół domu oraz stworzyć przytulną atmosferę sprzyjającą spotkaniom w gronie najbliższych.

Lampy zewnętrzne – efektowny i bezpieczny ogród

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne ma wpływ zarówno na estetykę wykończenia ogrodu, jak i bezpieczeństwo jego użytkowania. Montowane lampy w formie kinkietowej i stojącej pozwalają wyróżnić modną bryłę budynku, a także wyznaczyć linię ścieżki, chodnika czy podjazdu. Dbają również o to, aby droga do wejścia i przestrzeń wokół domu była lepiej widoczna dla użytkowników. Oświetlenie z czujnikiem ruchu dodatkowo informuje o tym, że w ogrodzie może przebywać nieproszony gość.

Otoczenie domu z rozmieszczonymi lampami wokół strefy wypoczynku wygląda bardziej atrakcyjnie. Podczas spotkań w gronie bliskich, oświetlenie tworzy klimatyczny nastrój, dzięki któremu wypoczynek staje się przyjemniejszy i możliwy również po zmierzchu. Minimalistyczna lampa w postaci kuli jest też doskonałą ozdobą ogrodu, która będzie znakomicie współgrać z różnorodnością roślin i innych dekoracji.

Jak wybrać lampy ogrodowe?

Wybór lampy ogrodowej zależy od jej przeznaczenia i wyglądu. Jeśli oświetlenie ma dawać dużo światła, najlepiej postawić na modele kinkietowe, podłączone do zewnętrznego źródła zasilania. Z kolei lampy LED są najbardziej popularne, ponieważ wyróżnia je energooszczędność. Ich zaletą jest również optymalne rozjaśnienie wybranej strefy. Ten typ oświetlenia świetnie współgra z nowoczesną architekturą ogrodu – modnym patio czy stylowo wykończonym tarasem.

Gdzie kupić dobre lampy ogrodowe?

Przede wszystkim warto postawić na sklep, który dysponuje zróżnicowaną ofertą produktów możliwych do zakupienia on-line w przystępnych cenach. Przykładem takiego miejsca jest internetowa hurtownia Elus, dostępna pod adresem https://sklep.elus.pl, gdzie właściciele ogrodów mogą wybierać spośród różnych typów oświetlenia zewnętrznego. Produkty są wygodnie podzielone według ważnych parametrów, takich jak moc, co ułatwia znalezienie odpowiedniego modelu.

Oferta sklepu obejmuje zarówno lampy o klasycznym charakterze np. przypominające latarnię, jak i całkiem nowoczesne oświetlenie do ogrodu typu efektowna kula, czy minimalistycznie wykończony słupek. Wśród nich jest wiele modeli LED, popularnych ze względu na swój energooszczędny charakter. Ciekawą propozycją są też nowoczesne lampy elewacyjne LED z możliwością regulacji kąta padania światła, co ułatwia dopasowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb. Klienci coraz częściej wybierają też efektowne kule. W sklepie Elus ten typ oświetlenia jest dostępny w kilku rozmiarach do wyboru. Kule są wykończone z materiału imitującego kamień granitowy, dzięki czemu prezentują się bardzo modnie i naturalnie. Duży wybór lamp ogrodowych w internetowej hurtowni Elus daje duże możliwości pod względem efektownego wykończenia przestrzeni wokół domu.